5 tipov, ako si zachrániť vzťah

Poznáš ten pocit, keď cítiš, že je koniec? Vzdialený pohľad. Jednoduché konverzácie sa stávajú ťažkými. Tvoja partnerka sa vzďaľuje. Začínaš panikáriť. Pýtaš sa sám seba:„Blíži sa konečná?“ Existuje ešte cesta k tomu, ako nás udržať?“ Ak hľadáš spôsoby, ako zachrániť vzťah, určite ti pomôžu naše tipy.

1. Prehodnoť dôvody, pre ktoré ste spolu

Vráť sa na začiatok. Spýtaj sa sám seba: “Čo ma na začiatku na nej priťahovalo?“ „Prečo je taká úžasná?” Prehodnotenie dôvodov, pre ktoré ste sa dali dokopy, ti pripomenie to, prečo s ňou chceš zostať. Tým posilníš váš už existujúci základ. Spýtaj sa jej, čo na tebe miluje a, čo naopak nemá rada. Buď otvorený konštruktívnej kritike a sebazdokonaľovaniu.

2. Urobte niečo výnimočné – spolu

Máte obľúbenú reštauráciu, ktorú ste už veky nenavštívili? Kde bolo vaše prvé rande? Miesta, kde máte spoločné spomienky, môžu znovu zapáliť vášeň. Môžete vyskúšať aj niečo, čo ste nikdy predtým neskúšali. Nemusí to byť niečo veľkolepé. Dokonca aj sedenie na lavičke v parku a držanie sa za ruky môže byť čarovné. Ak je tam láska, užijete si spolu aj maličkosti.

3. Ako zachrániť vzťah a vybudovať si dôveru?

Určite vieš, že dôvera je základ každého vzťahu. Preto ju neber na ľahkú váhu.

  • Ak si na vine ty, prevezmi plnú zodpovednosť za svoje činy.
  • Ak bola neverná ona, daj jej šancu získať si tvoju dôveru späť.
  • Nepotláčaj emócie. Buďte k sebe čestní a hovorte otvorene o tom, čo vás zranilo.
ako zachrániť vzťah
Zdroj: unsplash.com

4. Pracujte na sebe ako jednotlivci

V záujme záchrany a upevnenia vzťahu musia obaja partneri na sebe popracovať. Je dôležité, aby ste boli úprimní sami k sebe. Iba vtedy môžete spolu ako pár posilniť váš vzťah. Keď každý z vás zamaká na svojej osobnosti, vaša šanca na úspech bude väčšia.

5. Vytvorte si spoločnú víziu

Stanovte si spoločné ciele. Urob si s ňou plány – vo dvojici. Naplánujete si dovolenku, choďte na turistiku, vezmi ju do zábavného park, skúste adrenalínový šport… Nezáleží na tom, čo si naplánujete, podstatné je to, aby to bolo pre obidvoch dôležité. Spravte z vášho vzťahu prioritu. Udržiavajte ho v dobrom stave a neodkladajte ho na vedľajšiu koľaj.

Záver

Žiaden vzťah nie je dokonalý. Ale na všetkom sa dá pracovať. Ak ju miluješ, no nevieš ako ďalej a, ako napraviť váš vzťah, skús vyhľadať odbornú pomoc. Niekedy je lepšie, keď vám poradí tretia, nezávislá osoba.