Darček pre mamu nielen na Vianoce

Aj vy sa zamyšľate nad tým, aký by bol vhodný darček pre mamu? Každý rok sa pokúšate vymyslieť skvelý darček a nakoniec aj tak kúpite nejakú blbosť? Dosť bolo darčekov, ktoré nemajú žiadnu hodnotu.

Vhodný darček pre mamu alebo babku je elektrický pomocník do domácnosti. Ak by ste niečo takéto darovali Vašej partnerke, je pravdepodobné, že zbytok by bol v znamení tichej domácnosti. Avšak mama, ktorá trávi v kuchyni veľa času, rada varí a pečie, elektrického pomocníka ocení. Takýmto pomocníkom je aj odšťavovač.

darcek pre mamu

Tekuté vitamíny

Z každej strany sa k nám hrnú informácie o tom koľko vitamínov je v ovocí a zelenine. Skúste sa však zamyslieť nad tým, koľko ovocia a zeleniny ste prijali za posledný týždeň alebo mesiac. Zrejme to nebude také číslo, ako by ste si predstavovali. Avšak, ak sa Vám podarí dostať z týchto plodov len šťavu, zjete až 5x viac.

Má Vaša mama rada džúsy? Nemusíte byť odborníkom na stravovanie, aby ste zistili, že žiadny džús neobsahuje toľko vitamínov a chut,i ako čerstvo odšťavené plodiny.

Zdravie na prvom mieste

Čím sme starší, tým viac si uvedomujeme, že starnú aj naši rodičia. Keďže každý z nás si chce čo najviac predĺžiť chvíle s nimi, zvykneme siahnuť po darčeku, ktorým si môžu zlepšiť zdravie.

Ideálna situácia nastáva, ak má Vaša mama alebo babka plnú záhradu rôzneho ovocia a zeleniny, ktoré je možné odšťaviť. My, ostatní, si ľahko môžeme nájsť niekoho, kto nám tieto plodiny daruje alebo predá. Veď každý predsa vie, že sa nedá porovnávať domáci produkt s tým, čo momentálne môžeme kúpiť v našich hypermarketoch.

darcek pre mamu

Idealný darček pre mamu na Vianoce

Ak ste už rozhodnutý kúpiť odšťavovač, odporúčam nemeckú “mašinu” Bosch MES 25A0. Za veľmi príjemnú cenu získate zariadenie od výrobcu, ktorého nikomu nemusíte predstavovať.

K vianočným sviatkom neodmysliteľne patria mandarínky, pomaranče, ananás, jablká a iné ovocie. Keď Vaša mama rozbalí tento darček, ihneď môže odšťavovač vyskúšať a premeniť tak všetko ovocie, čo máte na stole na delikátnu šťavu.

Technické info

–   objem nádoby je 1,25 l

 • príkon 700W
 • hlučnosť 75 dB
 • nerezový mikrofilter
 • oddeľovač dužiny
 • možnosť umývať v umývačke
 • funkcia DripStop – zabraňuje kvapkaniu šťavy po odšťavení
 • funkcia Safety Stop – zabraňuje poraneniu
darcek pre mamu

Pár receptov na šťavy

Recept na zelený džúsový výbuch

 1. 1 zväzok rukoly
 2. 1 zväzok koriandru
 3. 1 zväzok petržlenu
 4. 1 uhorka
 5. 2,5 – 7,5 cm koreňa zázvoru
 6. 3 habaneros
 7. 2 jablká
 8. 1 ošúpaný citrón

Toto je slávny citrónovo-zázvorový zelený džúsový výbuch, ktorý pripravila obľúbená odborníčka na holistické zdravie a džúsová guru Lou Corona.

Ide o skvelú zmes štiav pre akýkoľvek typ zápchy alebo zahlienenia a je tiež skvelý na zlepšenie imunitného systému, ak máte pocit, že ochoriete.

Ide o pikantnú šťavu, ktorá „odpáli“ vaše zmysly, preto ak ste na pikantné jedlo citliví, buďte opatrní.

Antioxidačná “bomba”

 1. 1 šálka jahôd
 2. 1 šálka čučoriedok
 3. 2 stredne veľké očistené cvikle

Mrkvovo-pomarančové kúzlo

 1. 3 mrkvy
 2. 1 cm čerstvého zázvoru
 3. 1/2 limetky

Očistenú mrkvu a zázvor spracujte v odšťavovači. Pridajte šťavu z limetky a ihneď servírujte.

Hrušková šťava

 1. 2 stredne veľké jablká
 2. 2 hrušky
 3. 3 centimetrové plátky zeleru
 4. voda

Virgin Mary 

 1. 6x paradajka
 2. 2x zeler
 3. trochu tabasca
 4. soľ
 5. korenie

Záver

Darček pre mamu alebo babku na Vianoce máte vymysleny a tiež aj pár receptov, ktorými by sa mohli inšpirovať. Predídete tým otázke: “a čo ja na tom budem odšťavovať?”. Ideálne ak zapojíte kreativitu, zozbierate recepty, ktorých na internete nájdete stovky. Kamarát grafik (každý takého máme) Vám to pomôže dať do krásnej podoby a doplní obrázky. Potom už stačí iba vytlačiť, zošiť a unikátny dokument, ktorý doplňa vianočný darček je na svete.

Danny

Som zakladateľom muzizenam.sk. Väčšinu času píšem rôzne reklamné texty a články pre klientov. Moje ochorenie sa nazýva copywriter :) Keď mám chvíľu voľno, venujem sa priateľke, hrávam karty (žolík, farár), kuknem futbal (Real Madrid) a sem tam aj nejaký šport (podľa postavy vidno, že to je iba sem tam) :D