VIANOCE 2021: Ako vybrať pre partnerku kuchynského pomocníka?

Krásna kuchyňa patrí k dominantám každej domácnosti. Vôňa koláčov či čerstvo upečeného chleba dokáže vytvoriť jedinečné čaro domova. Nič ale nie je zadarmo a bez varenia to nepôjde. Ak hľadáš pre partnerku na Vianoce niečo užitočné, rozumným nápadom je siahnuť po nejakom šikovnom kuchynskom pomocníkovi. V článku sme pre teba pripravili niekoľko dobrých nápadov, ako vybrať to najlepšie.

Ako vybrať kuchynský spotrebič

Kuchynské spotrebiče patria k elektronickým zariadeniam, ktoré nevyužívajú iba ženy, ale aj chlapi, ktorí milujú varenie. Ak si jedným z nich, bude to darček, ktorým potešíš aj seba. Treba mať len jasno v tom, čo tvoja polovička nutne potrebuje.

Nie je totiž jedno či ideš kupovať pomocníka do kuchyne pre ženu, ktorá nerada varí a radšej sa stravuje v reštauráciách, alebo pre ženu, pre ktorú je varenie doslova druhým životom. Vyznáva tvoja polovička zdravý životný štýl a miluje šport? To všetko si treba premyslieť, aby si nevybral niečo, čo potom skončí nevyužité a zahrabané niekde na polici v špajzi. 

Čo je dobré pre jednotlivé kategórie žien?

Výber užitočného kuchynského pomocníka záleží najmä od toho, aký typ ženy doma máš. Pripravili sme pre teba zopár tipov, čo by mohlo potešiť jednotlivé skupiny žien:

  • pre zdravo žijúce ženy – parný hrniec, bezolejová fritéza, smoothie mixér…
  • pre gazdinky – kuchynský robot, strojček na cestoviny, toastovač, domáca pekáreň…
  • pre menej zdatné gazdinky – kávovar, ryžovar, multifunkčný hrniec, polievkovar…

Pochopiteľne, na výber máš omnoho viac možností. Rozumné je ale zachovať tento trend. Ide predsa o to vybrať niečo, čo sa bude často v kuchyni aj využívať.

VEDELI STE, ŽE … kváskový chlieb sa dá upiecť aj v domácej pekárničke? V dnešnej neľahkej dobe koronavírusu je „kváskovanie“ na vzostupe, preto domáca pekárnička určite poteší mnohé ženy.

Naše tipy na kuchynských pomocníkov

Trh s kuchynskými spotrebičmi je naozaj veľmi pestrý. Ak máš jasno v tom, čo by mohlo tvoju polovičku potešiť, prinášame ti zopár užitočných tipov. Nezabudni ale na konkrétne potreby tvojej partnerky. 

ELEKTRICKÝ TLAKOVÝ HRNIEC

Každá žena ocení v kuchyni tohto pomocníka. Nezáleží pritom na tom, či ide o gazdinku, alebo o dámu, ktorá s varením iba začína. Dôležité je, že život v kuchyni táto vecička výrazne uľahčí. Partnerka bude variť rýchlejšie a s menšou spotrebou elektrickej energie.

Prístroj má integrovaných niekoľko bezpečnostných systémov a 15 prednastavených programov pre kreatívne varenie bez stresu. Hotové jedlá si zachovajú viac vitamínov a výživných látok, čo je silný argument pre ženy, ktoré sa snažia dodržiavať zásady zdravého stravovania. 

WOK S POKRIEVKOU

Nie všetko užitočné kuchynské náčinie sa musí zapínať do elektrickej siete. Aj dobrý wok je v kuchyni veľmi dôležitý. S jeho pomocou ti môže partnerka pripraviť lahodnú a dokonale opraženú ryžu či thajské rezance so zeleninou a kuracím mäskom. Pochopiteľne, je toho omnoho viac, na čo sa dá použiť. Záleží len na kulinárskom umení a fantázii. 

INFRAVARIČ

Kompaktný a mimoriadne všestranný varič, ktorý šetrí miesto v kuchyni. Partnerka v ňom môže variť, grilovať, piecť či pariť. Vďaka infračervenej technológii a 12 prispôsobiteľným nastaveniam ohrevu bude mať jedlo neustále pod kontrolou.

KUCHYNSKÝ ROBOT

Kuchynský robot je istota. Ocení ho každá žena bez rozdielov. Poteší aj dámu, ktorá rada vypeká alebo pripravuje rôzne cukrovinky. S týmto pomocníkom ide totiž všetko ako po masle. Efektívne a rýchlo vyšľahá, vymieša alebo vymiesi všetky suroviny na obľúbený koláč alebo inú dobrotu pre tvoj mlsný jazýček. S týmto darčekom určite zaboduješ! 

FORMA NA PEČENIE CHLEBA

Nenahraditeľná pomôcka pre všetky dámy, ktoré rady experimentujú s pečením chleba alebo kváskovaním. Keramická forma na takýto remeselný chlieb je uspôsobená na akýkoľvek oválny bochník. Samozrejme, vďaka svojej hĺbke umožňuje aj pečenie bezlepkových produktov. Drážkované dno je ako stvorené pre ľahké uvoľnenie bochníka. 

TYČOVÝ MIXÉR

Ponorný mixér nádhernej ružovej farby si tvoja nežná polovička určite zamiluje. Vďaka vybaveniu, multifunkčnému čiernemu food processoru a viacúčelovej nádobe, bude pre ňu príprava krémovej polievky doslova hračkou. 

Okrem iného, svojho nového pomocníka využije nielen pri varení, ale aj pri pečení, výrobe studených dezertov a nápojov typu frapé a smoothie, či koktailov pre jarný detox.

HRIANKOVAČ

Začať ráno s dozlatista opečeným toastom je rozhodne veľmi príjemným pôžitkom. No aj pikantný sendvič neskoro večer poteší. Tento model hriankovača automaticky pečivo zasunie a vysunie podľa nastavenia, a to na škále siedmich stupňov „zhnednutia“ toastu. 

Hrianku dokáže dokonca udržať ešte dlho teplú, aj keď si ju hneď nevezmeš. Presne preto je hriankovač srdcom každej kuchyne. Je to darček, ktorý tvoju partnerku poteší, a tiež užitočný pomocník, aby si jej mohol jednoducho a rýchlo spraviť raňajky do postele.

NAPEŇOVAČ MLIEKA

Ak tvoja polovička miluje kávové nápoje, ako napríklad cappuccino či latté, v tom prípade nie je čo riešiť. Napenené mlieko je základom týchto nápojov, preto sa tvoja partnerka bez tejto vecičky určite nezaobíde. 

DOMÁCA PEKÁREŇ

Kváskovanie“ je momentálne veľkým trendom a pokiaľ mu prepadla aj tvoja partnerka, prečo jej tento zdĺhavý proces trochu neuľahčiť? Tento model domácej pekárne obsahuje unikátne programy, s ktorými vykúzli aj chutné jogurty, džemy, či kváskové pečivo.

RYŽOVAR

Niečo pre dámy, ktoré neradi varia alebo majú problém s pripálenou či nedovarenou ryžou v hrnci. S ryžovarom sa im to istotne nestane. Perfektne uvarí nielen ryžu, ale aj rôzne obilniny, strukoviny, či zeleninu v pare. Čo je dôležité, dizajn tohto prístroja perfektne kopíruje trendy modernej kuchyne

ZMRZLINOVAČ

Má partnerka rada zmrzlinu? Ak áno, neváhaj! Veď pokiaľ je domáca, chutí dvojnásobne lepšie. S touto vecičkou si však dopraje nielen domácu zmrzlinu k dobrému filmu, ale aj mrazený jogurt alebo ovocný sorbet.

FOOD PROCESSOR

Pre gazdinku všestranný pomocník na každý deň. Uľahčí a urýchli jej prácu v kuchyni. Prípravy na rodinné oslavy či posedenia s priateľmi sa vďaka tomuto zázraku stanú hračkou. Čo to pre teba znamená? Najmä to, že priateľke ostane viac času na vaše spoločné chvíle a príjemný relax. 

Robot pomôže napríklad pri krájaní, sekaní, strúhaní, miešaní, šľahaní, či pri príprave domáceho pyré. Vie pomôcť aj s prípravou redšieho cesta. Mňam, palacinky rýchlo a jednoducho. 

Záver

V prípade, že siahneš po darčeku zo sveta kuchynských pomocníkov, získaš na tom aj ty sám, a to hneď v dvoch smeroch. Partnerke uľahčíš varenie či pečenie, čím jej zostane viac času na vaše spoločné chvíle. Jediné čo musíš urobiť, je zohľadniť jej preferencie, potreby v kuchyni, a to či rada varí, alebo nie.