VIANOCE 2021: Ako vybrať pre partnerku vhodný šperk?

Vianoce sú jedinečnou príležitosťou darovať svojej partnerke niečo naozaj unikátne. Malo by to byť niečo, čím jej ukážeš, ako veľmi si ju vážiš a obdivuješ. Čo je na to lepšie ako krásny šperk? Treba ho len správne vybrať. Ako na to? Čítajte ďalej.

Ako vybrať vhodný šperk

Každá žena má jasnú predstavu o tom, aké šperky sa jej páčia a čo konkrétne chce nosiť. Vianoce spolu s Valentínom sú pre muža ideálnou príležitosťou, ako tento sen vyplniť a uchlácholiť ženské srdiečko túžiace po kráse šperku.

Šperk je totiž hodnotný dar, ktorým dáš svojej drahej polovičke jasne najavo, že ti na nej skutočne záleží a tešíš sa, že ju máš. Výhodou darovaných šperkov je tiež to, že sú večné a odolávajú zubu času. Ide teda o ideálnu pripomienku nádherne strávených chvíľ vo dvojici, a to aj po dlhých rokoch.

Základné parametre výberu

Najdôležitejším parametrom je veľkosť šperku. Ak plánuješ venovať partnerke šperk na každodenné nosenie, je lepšie vybrať menšie kúsky šperku. Naopak, v prípade že ju chceš obdarovať mimoriadnym šperkom na špeciálne príležitosti, mal by byť nápadnejší, väčší a originálnejší.

Pamätaj, že náušnice a náramky sú všeobecne najobľúbenejším doplnkom u žien. Ak siahneš práve po nich, určite nič nepokazíš. Prsteňom zase vyjadríš svojej milovanej odovzdanosť a večnú lásku. 

Zaujímavou voľbou môže byť aj brošňa, kde máš možnosť výberu aj podľa toho, čo má tvoja partnerka rada. Ak napríklad miluje kvety, určite ju poteší kvetinová brošňa, ktorú si môže pripnúť na tričko alebo sako. 

Pri výbere vhodného šperku pre partnerku si v prvom rade musíš odpovedať na nasledujúce otázky:

  • Má radšej striebro alebo zlato?
  • Na akú príležitosť ho chceš partnerke venovať? Ak na bežné nosenie, kúp menší šperk. Ak ide o niečo mimoriadne, tak niečo veľké a originálne.
  • Aký je vek ženy? Čím je žena staršia, tým by mal byť šperk elegantnejší a decentnejší. Samozrejme, sú aj výnimky, to si ale už musíš zistiť sám.

Pochopiteľne, ešte predtým ako sa vyberieš do obchodu, zisti si správnu veľkosť – napríklad dĺžku retiazky. To isté platí aj v prípade prsteňa či náramku – dĺžka a priemer sú alfou a omegou. Šperk by mal partnerke padnúť ako uliaty.

VEDELI STE, ŽE … šperky majú v sebe skrytú symboliku? Prívesok v tvare srdca je napríklad symbolom lásky, kvety prinášajú šťastie a drahokamy sa zase priraďujú k jednotlivým znameniam zverokruhu a mesiacom v roku.

Typy žien a k nim vhodný šperk

Výber vhodného šperku pre partnerku sa odvíja najmä od toho, aký typ ženy doma máš. Pripravili sme pre teba zopár konkrétnych návrhov, čo by mohlo potešiť jednotlivé typy žien:

  • Romantická žena – perličkový šperk alebo jemný šperk s krištáľmi či zirkónmi. Vyberaj šperk najmä v tvare srdiečok, guličiek alebo kvietkov. Poteší ju aj prsteň s jedným väčším očkom alebo väčším množstvom drobných zirkónov.
  • Temperamentná žena – vyberaj iba také šperky, ktoré na partnerku strhnú pozornosť. Môžu to byť masívnejšie náhrdelníky, retiazky, veľké kruhové náušnice alebo zaujímavé a väčšie prstene.
  • Športovkyňa – menej slávnostné šperky, ktoré môžu byť kombinované s kožou a inými materiálmi. Ideálnymi sú napríklad jednoduché náušnice rôznych tvarov, náramky či prstienky.
  • Elegantná a tajomná žena – kupuj najmä elegantné náušnice a náhrdelníky. Avšak, poteší ju aj zaujímavý masívnejší šperk, prípadne originálna brošňa.

Naše tipy na šperky

Je toho pomerne veľa, čo treba pred výberom šperku pre ženu zvážiť, preto ti tvoj výber uľahčíme. Tu je zopár zaujímavých tipov na perfektný šperk.

STRIEBORNÁ SADA ŠPERKOV

Strieborné náušnice, prsteň a prívesok s pekným modrým zirkónovým kamienkom uprostred sú ideálnou voľbou pod vianočný stromček. Táto sada veľmi pristane mladším a romantickejším nežným polovičkám.

DÁMSKE STRIEBORNÉ NÁUŠNICE

Náušnicami zo striebra určite nič nepokazíš. Tieto náušnice majú navyše spoľahlivé zapínanie, takže sa partnerka nemusí báť, že sa jej odopnú a kdesi zapatrošia. Tvar hviezdice s perlou pristane každej žene. 

STRIEBORNÝ NÁHRDELNÍK

Tento strieborný náhrdelník disponuje zaujímavým tvarom snehovej vločky, ktorá akoby kričala: „Kúp si ma na Vianoce!“. Krásna pripomienka zimného obdobia, ktorá ozdobí krk každej ženy, najmä romanticky založenej.

STRIEBORNÁ RETIAZKA NA NOHU

Ak máš doma elegantnejší typ ženy, táto strieborná retiazka na nohu jej padne ako uliata. Ide o neopozeraný dizajn, ktorý podčiarkne krásu jej nohy a zvýrazní opálenú pokožku. Retiazka sa skvele kombinuje aj s prstienkom na nohu, ak taký partnerka nosí. 

ZLATÝ NÁRAMOK AMALAFRIDA

V prípade, že si partnerka potrpí na eleganciu, určite ocení zlatý náramok vyrobený z kombinovaného 14 karátového zlata. Je upravený vysokým leštením a vkusným gravírovaním.

Náramok tvoria oválne gravírované dieliky a celkovo pôsobí robustne. Na partnerkinej ruke sa preto stane neprehliadnuteľným doplnkom, ktorý bude obdivovať nejedna jej kamarátka. 

ZLATÉ NÁUŠNICE CALEY

Tieto decentné a jemné náušnice sú vyrobené zo 14 karátového zlata. Majú tvar kruhu a pôsobia veľmi elegantne. Výhodou je, že majú jednoduché zapínanie – zasúvacie bez zbytočných výbežkov. 

Keďže ide o pomerne veľký priemer zlatých kruhov, ocenia ich najmä ženy, ktoré milujú pútať na seba pozornosť.

ZLATÝ SET S OPÁLOM

Ide o dámsku súpravu zo žltého zlata, ktorá sa skladá z prsteňa, náušníc a prívesku. Šperky sa samozrejme dajú kúpiť aj samostatne. Celému setu dominuje dúhový opál a žiarivé zirkóny, ktoré spolu vytvárajú nádherný a elegantný dojem. S magickou krásou týchto šperkov sa bude partnerka cítiť obzvlášť príťažlivo.

ZLATÝ ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ LONGINA

Spojiť Vianoce so zásnubami rozhodne nie je zlý nápad. Čaro okamžiku s tou správnou atmosférou môže byť dvojnásobné. Určite k tomu dopomôže aj tento očarujúci zlatý zásnubný prsteň. Jeho masívne línie dekoruje jemný gravír a niekoľko ligotavých menších kamienkov. 

Dominantou prsteňa je krásny číry kameň, uchytený v korunke prsteňa. Jeho noblesnosť a pôvab očarí partnerku hneď na prvý pohľad. 

ELEGANTNÝ NÁHRDELNÍK S DIAMANTOM

Ktorá žena netúži po diamantoch? Takých je naozaj iba málo. Ak jej chceš splniť sen, s týmto náhrdelníkom s diamantom to rozhodne dosiahneš. Žiarivý diamant na jej krku krásne vynikne, pričom ho samozrejme môže kombinovať aj s ďalšími jemnými retiazkami. Ideálne na spoločenské príležitosti.

ZLATÉ SMARAGDOVÉ NÁUŠNICE

Pre ženy so zmyslom pre ezoteriku sú výborným nápadom zlaté smaragdové náušnice. Očaria ju hneď na prvý pohľad svojimi zdobenými topásmi a úchvatným smaragdom zelenej farby. Spontánny bozk a objatie zaručené.

Záver

Na prvý pohľad sa môže zdať, že pri výbere šperku pre svoju partnerku musíš zvážiť milión vecí, no nie je to až také strašné. Stačí zohľadniť jej vek, životný štýl a preferencie, a to najmä v prípade, kedy sa potrebuješ rozhodnúť medzi zlatom a striebrom. Nezabudni si tiež zistiť správnu veľkosť, najmä ak jej chceš kúpiť prsteň.