Darček, ktorý vždy poteší: Parfém pre ženu?

Chcete obdarovať manželku alebo priateľku a hľadáte vhodný darček? Stavte na overenú klasiku. Luxusný parfém pre ženu je ideálny darček, ktorý podčiarkne jej krásu, eleganciu a jedinečnosť. Veď aj ikonická módna návrhárka Coco Chanel tvrdila, že parfém je neviditeľný, ale nevyhnutný módny doplnok. Avizuje, že žena prichádza a pripomína, keď už odišla. Otázkou však ostáva, aký parfém vybrať žene, aby ste sa trafili do jej vkusu?

Parfém pre ženu podľa temperamentu 

Prvoradým kritériom, ak vyberáte parfém ako darček, musí byť povaha a temperament. Aj pri výbere šiat sa ženy viac ako na módne trendy spoliehajú na to, ako im oblečenie sedí a ako sa v ňom cítia. To isté platí aj o parfémoch. Ak je žena veselá a bezstarostná, bude sa podľa toho obliekať a uprednostní aj ľahké a svieže vône pred ťažkými a korenistými. Ak je extrovertná a rada sa zabáva v strede spoločnosti, budú sa jej páčiť výrazné a podmanivé vône, ktorými na seba upozorní.

Parfém pre ženu podľa veku 

Pre mladé ženy a dievčatá vyberajte ľahké, kvetnaté a svieže vône, ktoré zvýraznia ich mladosť. Zrelým ženám a starším dámam môžete kúpiť aj ťažšie, výraznejšie a korenisté vône.

parfém pre ženu
Jemná a svieža

Ak je vaša priateľka energická, mladistvá a optimistická, určite ju potešia svieže a čisté vône. Do tejto kategórie patria najmä parfumy s vôňou citrusov, broskýň, jabĺk, orgovánu, konvalinky či jazmínu. Väčšinou sa predávajú v bielych, svetlomodrých a svetlozelených flakónoch. Typickou sviežou vôňou je napríklad parfém Eclat D’Arpege od značky Lanvin.

Citlivá a romantická

Citlivé a romantické ženy si rady vyberajú sladké kvetinové vône. Sladkasté parfémy môžu pôsobiť aj ako afrodiziakum pre spoločné chvíle vo dvojici, pretože navodzujú intímne pocity zblíženia.  K sladkým vôňam patria ruže, ľalie, lotosový kvet, vanilka a sladké ovocie ako jahody či maliny. Sladký parfém pre ženu sa skrýva väčšinou v ružových alebo červených flakónoch. Ak hľadáte parfém pre ženu, ktorá miluje romantiku, stavte na luxusný parfém Bright Crystal Absolu od značky Versace.

Sebavedomá a éterická 

Pre sebavedomé ženy, ktoré vedia, čo od života chcú, môžete vybrať aj ťažšie, korenisté a orientálne vône. Vyberajte parfémy s ingredienciami ako santalové drevo, bergamot, hyacint, gardénie, korenie, orchidea či ríbezle. Takéto vône sa najčastejšie skrývajú vo flakónoch tmavých farieb ako bordová, tmavofialová, tmavomodrá, hnedá či čierna. Ťažšie a korenené vône sú vhodné aj pre ženy, ktoré pracujú v biznis sfére na manažérskych pozíciách. Takéto parfémy pomáhajú k tomu, aby žena pôsobila viac dominantne a sebavedomo. Ak hľadáte pre svoju partnerku omamnú a príťažlivú vôňu, vyskúšajte Yves Saint Laurent Black Opium.

Oplatí sa kupovať parfém pre ženu online alebo v obchode?

Mnoho mužov sa pri výbere parfému vyberie radšej do obchodu, ako by vôňu vybrali cez internet. Pri otázke ,,aký parfém vybrať žene“ sa spoliehajú na to, že im poradí iná žena – predavačka. Tento spôsob však nie je práve najlepší. Predavačky často odporúčajú tie parfémy, ktorých sa potrebujú zbaviť v skladových zásobách alebo ich musia propagovať ako súčasť nejakej reklamnej kampane. A navyše, kto vašu partnerku pozná lepšie? Vy alebo neznáma žena v obchode? Nakupovanie parfému pre ženu ľahko vybavíte aj online. Stačí si prečítať ingrediencie a popis vône, a hneď budete vedieť, či vašu partnerku parfém vystihuje.

Parfém ako darček je univerzálnym prekvapením, ktoré sa hodí na narodeniny, meniny, Vianoce, výročia či na Valentína. Vyberte ten správny a vašu priateľku či manželku zaručene potešíte.

Danny

Som zakladateľom muzizenam.sk. Väčšinu času píšem rôzne reklamné texty a články pre klientov. Moje ochorenie sa nazýva copywriter :) Keď mám chvíľu voľno, venujem sa priateľke, hrávam karty (žolík, farár), kuknem futbal (Real Madrid) a sem tam aj nejaký šport (podľa postavy vidno, že to je iba sem tam) :D

One thought on “Darček, ktorý vždy poteší: Parfém pre ženu?

  • 1. apríla 2019 at 11:33
    Permalink

    milujem dásmku vonu od Dolce&Gabbana One. Je to moja oblubena vona a kupujem si ju niekolko rokov po sebe. Velmi dobre sa doplna v panskou verzou One. Doporučujem . Ovšem, vzhladom k jej zloženiu je vhodnejšia na chladnejšie dni.

Comments are closed.