Vhodný darček – „ženy túžia byť prekvapené, nadšené“ Rozhovor

V dnešnom rozhovore sme sa s manažérkou Renatou porozprávali na tému vhodné darčeky pre ženy. Z rozhovoru považujem za najdôležitejšiu vetu: „Ženy túžia byť prekvapené, nadšené“. Prebrali sme kompletne tému darčekov na rôzne príležitosti.

Ahoj Reni. Ďakujem, že si prijala pozvanie na rozhovor na tému vhodné darčeky pre ženy. Poprosím ťa, pár vetami sa nám predstav.

Ahoj Daniel, mám 36 rokov, narodila som sa v Žiline kde aj pôsobím. Vyštudovala som Hotelovú akadémiu. Ako mladého slobodného človeka ma ťahalo ísť vyskúšať žiť aj mimo domova, tak som začala Bratislavou, Košicami, Donovalmi a nakoniec som vycestovala do UK. Bola to dobrá príprava – škola do života. Po rokoch som sa opäť vrátila do Žiliny lebo som nebola stotožnená založiť si rodinu mimo rodného mesta. Vydala som sa a som pyšnou mamou 9 ročnej dcérky. Gastronómii a hotelierstvu sa už nevenujem. Tretím rokom pracujem na pozícií managera v IT firme.

Keď sa zamyslíš, aký bol úplne najlepší darček, čo si dostala?

„Najlepší“ vhodný darček evokuje vo mne niečo, čo človek potrebuje a túži po tom.., bola som aj takýmto spôsobom obdarovaná. 15 rokov som sa venovala profesionálne spoločenskému tancu. Pravdaže s prestávkami (veď ako by som to všetko stíhala). Keď dcérka nastúpila do jasiel, naskytla sa mi príležitosť opäť začať tancovať. Mala som neskutočnú radosť, pretože som stále snívala, že sa k tancu ešte vrátim. Tak som vytiahla zaprášenú krabicu s tanečnými topánkami a aj keď mali už svoje roky, povedala som si že sú OK. No ale neboli …, po tréningu sa rozpadli. Nešťastná som prišla domov, lebo som mala po topánkach. Na druhý deň ma čakalo prekvapenie..., výber z najnovších modelov a obdarovanie novými „latinkami“ topánkami. Bol to NAJLEPŠÍ  vhodný darček, ktorý som dostala lebo v tom čase som ho potrebovala, aby som opäť mohla stáť na parkete.

Ako by si sa tvárila, keby si na Vianoce od partnera dostala koreničky, pokladničku a odchlpovač od psích chlpov? Sú to vhodné darčeky pre ženy?

Popravde, niečo podobné som zažila. Síce nie na Vianoce, ale na svoje tridsiate narodeniny od vtedajšieho manžela. Oslavu som mala s väčším počtom ľudí. Pozvaní boli priatelia a pravdaže rodina nemohla chýbať. Zabezpečený som mala catering. Tešila som sa celý deň na všetkých hostí, zábavu a pravdaže aj na darčeky . Dostala som veľa hodnotných darov, pravdaže aj šperky, ale bohužiaľ nie od manžela.  Aby som darčeky od manžela upresnila, tak bol to hriankovač, keramický zvonček v strede sa vynímajúc „30“ a ružová osuška s nápisom „Najlepšia manželka“. Keď som si to všetko rozbalila, neskutočne som sa premáhala, ako nedať najavo moje sklamanie a vnímanie za čo manželovi stojím ako žena. Dotklo sa ma to. Teraz sa tomu pravdaže smejem a mám neskutočný zážitok čím je muž schopný obdarovať ženu.

vhodné darčeky pre ženy

Pre mužov je ťažke nájsť vhodné darčeky pre ženy. Myslíš, že je dobrá priama otázka?

Priama otázka určite nie je vhodná. Je jedno ako dlho sú partneri spolu, ale otázkou čo by chcela, stráca obdarovanie svoje čaro. Ženy túžia byť prekvapené, nadšené. Skôr by som odporučila pánom ak strácajú nápady na darček, pokúsiť sa nenápadnou komunikáciou smerovať partnerku k tomu, aby sama povedala čo by si priala, po čom túži. Ženy veľmi rady rozprávajú o veciach, z ktorých sa vedia nadchnúť, a keď ich budú muži pri tom počúvať a zrazu zbadajú tú iskru v očiach svojej partnerky, tak to je presne TEN signál pre Vás. Alebo môžu osloviť blízku kamarátku partnerky o radu a pomoc vybrať vhodný darček.

Čo by boli vhodné darčeky pre ženy podľa teba okrem klasiky – šperkov a parfému?

Vhodný darček zaleží od toho ako muž obdarovanú ženu pozná. Ani klasika – šperky či parfém nie je ľahké kúpiť a trafiť sa do štýlu danej ženy. Stalo sa mi párkrát, že som dostala tieto dary a sú odložené na poličke a vôbec ich nevyužijem. Pokiaľ si muž všíma ženu čo nosí, ako vonia, aké má záľuby tak ver mi, nikdy nebude mať problém partnerku obdarovať. Každá sme iná a tým sme výnimočné, ale každá jedna nosíme kabelku alebo tašku v rôznom prevedení, šály alebo šatky, peňaženky… Pravdaže na výbere si treba dať záležať.

Ak by si mala dostať nejakú elektroniku, potešilo by Ťa to? Ak, áno, tak čo?

  Osobne, ja si na elektroniku nepotrpím, pre mňa to je čisto mužská záležitosť…, pravdaže sú veci čo denne využívam, lebo človek ich potrebuje k svojej existencii v dnešnej dobe. Vnímam ich ako spotrebný materiál, aby mali funkcie čo potrebujem a pokiaľ už končí ich životnosť ,tak vtedy začínam zvažovať nad niečim novým.  Ale, prikladám ruku na srdce, potešilo by ma, mať doma kvalitnú zostavu na počúvanie hudby s CD, gramofónom a pekne rozloženými „reprákmi“ …. Vôbec nie som náročná ?.

A čo taký vysávač? Patrí medzi vhodné darčeky pre ženy?

Zaujímavý nápad .. ale moja odpoveď je NIEČisto dar pre ženu, páni zabudnite!!! Viem si predstaviť, že tento dar by som mohla dostať akurát tak od rodiny, priateľov ako dar do domácnosti, lebo je to praktická vec a potrebná. Páni by si mali pri takýchto pohnútkach uvedomovať, že to kupujú aj pre seba, pretože aj oni žijú v tej domácnosti a chcú mať čisto. Pravdaže, ak majú potrebu kúpiť vysávač, lebo domácnosť ho potrebuje alebo vidia, že ich partnerka sa trápi pri používaní toho starého, môžu ženu prekvapiť kúpou nového, ale nie ako dar pre ženu. Veď aj muži vysávajú tak prečo to vnucovať len žene.

Medzi vhodné darčeky pre ženy patrí určite luxusné spodné prádlo. Ale ako trafiť správnu veľkosť?

Tak to máš pravdu, je to naozaj skvostný darček a žena to aj patrične ocení partnerovi …. Najťažšou časťou spodného prádla je vrchný diel – podprsenka. Je neskutočne veľa druhov, strihov, s kosticami, bez kostíc, vystužené a podobne. Pravdaže aj číslovanie je náročné, pretože muž musí mať znalosť aký obvod hrudníka a košíkov má jeho partnerka. Pokiaľ páni nemajú s tým skúsenosti, určite nech radšej volia kúpu rôznej kombinácie nočných košieľok s nohavičkami. Pri tejto bielizni sú klasické veľkosti od XS až po XL. V dnešnej dobe trh ponúka rôzne strihy, krásne prevedenia látok, čipiek… ak pánom funguje fantázia môžu košieľku doplniť podväzkovým pásom a pančuškami. Len podotýkam, kupujte všetko v jednej farbe. Pôsobí to decentne, aj keď je to odvážny darček.

O pár týždňov máme Valentína. Aký bol tvoj najkrajší valentínsky darček?

Valentín – deň zaľúbených.., už tým že je to v kalendári a ľudia to majú v podvedomí, tak očakávajú nejakú pozornosť od partnera. Pravdaže je to milé ak polovička nezabudne a poteší maličkosťou. Mňa potešila aj čokoláda Študentská pečať,  lebo tú mám najradšej, inokedy to bol kvietok alebo večera. Nevnímam Valentín ako deň na honosné obdarúvanie, na to sú iné sviatky.

Aké najkrajšie prekvapenie alebo darček si dostala len tak, bez toho aby na to bol dôvod?

Jedného dňa mi prišla nečakane pošta. Tou poštou bol balíček. Pravdaže už len to potešilo „balíček“ a odosielateľ. S nadšením som rozbaľovala,  stupňovalo sa to, lebo po vzhliadnutí značky Victoria Secret zaujúka každá žena, ktorá vie o kvalite a materiáli tejto značky. Takže si vieš domyslieť,že to bolo spodné prádlo. Bolo to pekné prekvapenie a samozrejme radosť, lebo mi ho poslal priateľ, ktorý bol na služobnej ceste mimo Európy.Ten darček bol očarujúci ako celok. Nemala som žiadny sviatok, priateľ ma prekvapil darčekom ako takým, tým čo ten darček predstavoval, (predstavu ako ho kupoval), koľko času mu venoval. A zvlášť, že na mňa myslel a chcel ma potešiť.  Veľmi si to vážim. Takže vždy je dôvod obdarovať partnerku, už len tým, že je a Vaše myšlienky patria jej.

Akú radu by si dala mužom, ktorí chcú kúpiť vhodný darček pre ženu?

Ideálny darček je vtedy, keď muž ideálne pozná ženu. Vtedy vie ako ideálne obdarovať.  Darčeky neznamenajú, že musia byť iba drahé, značkové, nechať stovky eur v obchodoch. Darček od partnera by mal hlavne predstavovať ako vníma ženu a čo k nej cíti. Pravdaže každý pár to má nastavené inak. Je to na zvážení.

Každá žena k niečomu inklinuje viac, k niečomu menej. Pokiaľ ju už raz obdaríte k čomu má najbližšie, s kľudom to môžete zopakovať po čase (ale pravdaže, nie že jej kúpite dva rovnaké dary). Ja osobne inklinujem k topánkam a kabelkám.Takže vždy má každá jedna poteší. Zapamätajte si –  Žena nikdy toho nemá dosť. Len, páni, nezabúdajte, že dať žene dar nie je všetko. Obdarovanie by ste mali vnímať, že už priamy akt je čisto iba venovaný partnerke, aby mala pocit, že je naozaj dôležitá pre Vás. Premyslieť si, ako jej chcete dať darček, pri akej príležitosti, čo povedať… Toto všetko vytvára celkový dojem, o to viac je žena nadšená a robíte ju šťastnou.  

Ďakujem za rozhovor, za zaujímavé odpovede a tipy. Prajem veľa úspechov a aby si dostala darčeky, aké ti spravia radosť.

Vhodné darčeky pre ženy nájdete aj na stránke muzizenam.

Danny

Som zakladateľom muzizenam.sk. Väčšinu času píšem rôzne reklamné texty a články pre klientov. Moje ochorenie sa nazýva copywriter :) Keď mám chvíľu voľno, venujem sa priateľke, hrávam karty (žolík, farár), kuknem futbal (Real Madrid) a sem tam aj nejaký šport (podľa postavy vidno, že to je iba sem tam) :D