Prečo by ste pri nákupe darčekov mali využiť cashback?

Je skvelé, že ste sa rozhodli obdarovať svojich blízkych. Milý dar vždy poteší. Ak sa trafíte presne do sna, radosť je o to väčšia. Smiať sa môže aj vaša peňaženka, platobná karta či niektorá z moderných Pay platieb inteligentnými zariadeniami. Ušetriť môžete niekoľkými spôsobmi. Dnes si povieme, čo je cashback, a prečo by ste ho pri kúpe darčekov mali používať.

Čo je cashback?

Z každej vašej platby vám vráti reálne peniaze. Takže časť (aj keď malú) z nich uvidíte naspäť.

Ak si spomeniete, kedysi sme mali plnú peňaženku rôznych kariet a u obchodníkov sme získavali zľavy.

Dnes je doba moderná a väčšina z nás nakupuje cez internet. Stačí sa zaregistrovať do cashback služby, preklikne sa cez link do eshopu a nakúpite. Neskôr si môžete vybrať svoje ušetrené peniaze.

Najčítanejší článok v magazíne.

Koľko môžete ušetriť?

Celková suma závisí od vášho nákupu a eshopu, ktorý ste si zvolili. Eshopy ponúkajú rôzne sumy na cashback. Väčšinou v rozmedzí od 0,15 % do 15 % z vášho nákupu.

Možno sa vám zdá, že ide o drobné. Ak však zrealizujete všetky svoje nákupy darčekov, tak za dlhšie časové obdobie sa viete dostať k zaujímavej sume.

Aj toto môže byť váš cashback. Bankovky 10 až 100 eur.

Príklad cashback služby

Na Slovensku ich máme niekoľko. Zaujímavé je napríklad refundo.sk. Ponúka mnoho známych obchodov, ktoré zaručene poznáte a nakupujete v nich.

Kuknite na ich web, zoberte si kalkulačku a vypočítajte, koľko ste mohli ušetriť len za posledné Vianoce. Zaujímavé číslo, že?

Refundo.sk

Aké sú jej najväčšie ťaháky?

Aliexpress.com – Jeden z najväčších eshopov, kde nakúpite veci veľmi výhodne. Cashback od refundo.sk vám vráti ešte 5 %. 

Zlavadna.sk – Jeden z dvoch najpopulárnejších zľavových portálov u nás ponúka okrem cestovania a aj iné zážitky. S cashbackom ušetríte ešte 1,5 %.

Hej.sk – Slovenské internetové elektro má svieže ceny aj bez zliav. Vy svoj produkt môžete mať lacnejšie ešte o 3,5 %.

Stále málo? Pozrite si viac ako 490 eshopov a vyberte si ten svoj.

Do kešbekovania, priatelia.

Danny

Som zakladateľom muzizenam.sk. Väčšinu času píšem rôzne reklamné texty a články pre klientov. Moje ochorenie sa nazýva copywriter :) Keď mám chvíľu voľno, venujem sa priateľke, hrávam karty (žolík, farár), kuknem futbal (Real Madrid) a sem tam aj nejaký šport (podľa postavy vidno, že to je iba sem tam) :D