RECENZIA: Dámske hodinky Festina Mademoiselle Swarovski

Módne trendy sa neustále menia, čo vnímame nielen v oblečení, ale aj v doplnkoch. Pôvodná švajčiarska  značka nezaháľa. Svoje pánske i dámske hodinky Festina prispôsobuje modernej dobe.  

Produkty sa všeobecne vynímajú vynikajúcou kvalitou, primeranou cenou a samozrejme aj štýlom a napredujúcim trendovým dizajnom.

Dámsky model  Festina Mademoiselle Swarovski®20336/1 je z kolekcie Mademoiselle.  Vznikla spojením dvoch vysnívaných ženských svetov  – hodiniek a šperkov. Ich nosením majú dámy na rukách klenot, ktorý podčiarkuje  krásu, charizmu a vyžaruje eleganciu, trend a najmä ženskosť.

Hodinky Festina Mademoiselle Swarovski

Okrem základnej funkcie ukazovania času sú zároveň originálnym doplnkom.  Spomínaná kolekcia má v ponuke širokú škálu kvalitných dámskych náramkových hodiniek vhodných na každodenné nosenie. Výborným ťahom bolo, že  Festina začala spolupracovať aj s legendárnou a obľúbenou značkou Swarovski.  Týmto krokom priniesli na trh rafinovanú sériu hodiniek doplnenú ligotavými kryštálmi, ktorými vynikne žena v každom outfite.

hodinky festina
Zdroj: Vivantis.sk

Pri počiatočnom pohľade na tento darček ma najskôr očarilo luxusné balenie – elegantná ružová krabička s logom Festina. 

V netrpezlivom očakávaní sa po otvorení škatuľky ukázal Model Mademoiselle Swarovski 20336/1, ktorý hneď zaujal svojím dizajnom uplatňujúcim  známe slová, že „v jednoduchosti je krása“.

Prvý kontakt s hodinkami bol veľmi pozitívny. Ich hmotnosť je taká akurát.  Na zápästie sa pripínajú remienkom – úzkym milánskym ťahom prispôsobujúcim sa na každú veľkosť a netreba ho skracovať.  

Je z antialergickej ušľachtilej ocele, čo je veľké plus a nie je zdravotným obmedzením pre žiadnu zákazníčku. Univerzálne strieborné sfarbenie   umožňuje zladenie s inými doplnkami. 

hodinky festina

Samozrejme, najvýraznejším prvkom je ciferník posiaty množstvom Swarovski kryštálov v odtieni Crystal AB. Tie spôsobujú výrazný odlesk najmä na slnku. A práve tým získavajú hodinky Festina ten správny nádych elegancie.

Číselník je paradoxne bez čísel, čo je menšie negatívum pri presnom určení času. Strieborné ručičky výrazne nevynikajú, čo vytvára dojem, že hodinky sú zároveň šperkom.

Užitočné informácie:

priemer puzdra:     31,80 mm
priemer číselníka:  26,00 mm
šírka náramku:      12,00 mm
váha: 53 g
vodotesnosť:        50 m
sklíčko:            minerálne
pohon strojčeka:    batériový
farba číselníka:    strieborná ( možnosť aj v  prevedení modrej alebo antracitovej farby)
záručná doba:       24 mesiacov

Elegantný doplnok sa dá skombinovať s rôznym typom oblečenia. Ja som zvolila elegantné zelené koktejlové šaty a béžové lodičky. Keďže hodinky sú výrazné, pôsobia ako masívnejší náramok, zladila som k nim len predĺžené strieborné náušnice.

Rovnako som ich použila v kombinácii s ležérnym športovo-elegantným oblečením. Rifle, staroružový top a biele tenisky. K tomu predĺžený jemný strieborný náhrdelník a samozrejme, hodinky.

Určite si ich viem predstaviť aj na zápästí  dámy v plesovej róbe či v šatách určených na významné udalosti. Pri športových aktivitách by som zvolila iný typ hodiniek, pretože tieto sú predsa  len šperkom.

Výhody:

  • kombinácia hodiniek a šperku so Swarovski kryštálmi
  • primeraná veľkosť aj hmotnosť
  • prispôsobenie remienka na každú veľkosť zápästia
  • antialergická ušľachtilá oceľ
  • možnosť nosenia na rôzne príležitosť
  • vhodné pre dámy každej vekovej kategórie

Nevýhody:

  • vyššia, no adekvátna cena
  • nosenie pri športových aktivitách

Záver

Hodinky sú naozaj krásnym doladením k dámskemu outfitu. Prelíňa sa v nich efektívnosť a estetika. Máte vo svojom okolí milovníčku šperkov s kamienkami?  Práve tieto hodinky by boli pre ňu správnym darčekom. Nemyslíte?

<script async type=“text/javascript“ src=“//serve.affiliate.heurekashopping.sk/js/trixam.min.js“></script>

Táňa

Volám sa Táňa a už 3 roky sa venujem písaniu článkov. Najviac ma baví písať o produktoch pre ženy. Vždy sa snažím pre klienta napísať ten najlepší článok na slovenskom internete. Najnovšie radím mužom na portáli www.muzizenam.sk, aké darčeky by potešili ich polovičky.