Vianočne darčeky pre priateľku – vyhnite sa katastrofe

Vianočne darčeky pre priateľku boli asi najhlavnejší dôvod prečo som začal s touto stránku. Moje skúsenosti s darčekmi boli katastrofálne. Nenávidel som kupovať darčeky. Vždy som si to nechával na poslednú chvílu a potom to tak aj vyzeralo. Bolo mi zle už len z toho, že mam ísť do obchodu a niečo vyberať. Nenávidel som chodiť po obchodoch ako väčšina mužov. Bolo to pre mňa utrpenie. Aj mi napadlo, že si to môžem poriešiť cez web, ale zase som nevedel čo. Ale poďme pekne poporiadku.

S priateľkou sme sa dali dokopy pred tromi rokmi v auguste, takže máme za sebou troje spoločné vianoce. Čo sa týka darčekov, ktoré som jej dal, mali vzostupnú tendeciu. Ak by som to mal opísať tak prvé vianoce – katastrofa, hanba. Druhé vianoce – sklamanie. Posledné vianoce (2017) – príjemne potešená. Verím, že tento rok to už bude taký dar, že bude ohromená.

Vianoce 2015

Keď si spomeniem na tento rok, dosť som to dodrbal. Darčeky pre priatelku na Vianoce:

 • Nič.

Dobre čítate, absolútne nič.  Vedel som, že toto sa budúci rok nesmie opakovať.

Tip: nekupujte žene na vianoce koreničky a odchlpovač na psa
Vianoce 2016

Tento rok už bol úplne iný, príjem som mal a tak som vedel, že minuloročné fiasko sa nebude opakovať. Akurát som vedel, že sa mi do nakupovania vianočných darčekov absolútne nechce a k tomu som nevedel, že čo mám kúpiť. Samozrejme som si to nechal na poslednú chvíľu. 23. decembra donútený okolnosťami som sa vybral do obchodov. Stanovil som si limit 50€. Pamatám si, že som chodil hodinu a nič som nemal. Nakoniec asi po 2,5 hodinách som nakúpil a vybral sa domov to všetko pobaliť. Tu som spravil veľkú chybu, že som dal prednosť kvantite pred kvalitou. Vianočne darčeky pre priateľku:

 • odchlpovač na oblečenie, od psích chlpov (prišlo mi to vhodné, lebo často sme sa bavili, že máme všetko oblečenie od nášho psa – bieleho Maltezáka)
 • pokladničku (uplne super nápad, veď treba sporiť, nie? 🙂 dodnes tam nie je ani cent)
 • absolútny bonus – koreničky (už nejaké mala a často rozprávala o tom, že ich je málo, tak som 8 dokúpil
 • bižutéria, na ktorej som zabudol cenovku (ostali mi z rozpočtu asi 3 eura)
 • dve knihy (prišlo mi to ako super nápad, ale moja priateľka daný žáner  nečíta a dodnes z nich neprečítala ani stránku), sviečku (ktorá žena by nemala rada sviečky)
vianocne darceky pre priatelku

Takže som toho nakúpil veľa a mal som zo seba perfektný pocit koľko darčekov som zabalil a dal pod stromček. Tento pocit ma prešiel, keď priateľka postupne rozbaľovala darčeky a tvárila sa ako keby jej práve ušiel autobus. Tak som sa spýtal, či sa jej darčeky páčia. Odpovedala áno, ale podľa jej výrazu v tvári som jej to neveril. Neskôr sa mi priznala. Po určitom období sme sa na tom začali smiať. Stanovil som si, že buduci rok to musím spraviť tak, že budeme spokojní obaja.

Vianoce 2017

Tieto vianoce by sa dali pomenovať pokus číslo 3, alebo do tretice všetko dobré. V decembri som už uvažoval o spustení tejto stránky a tak som sa už rozprával so ženami na ich názory. Zisťoval som aké by boli vhodné darčeky. Vedel som, že sa mi nebude chcieť behať po obchodoch a tak som si povedal, že väčšinu darčekov vyriešim cez internet. To mi trvalo asi 10 minút. Kúpil som jej nahrdelník so srdiečkom. Ostatné veci som tiež mal premyslené a ich kúpa mi trvala 30 minút. Prvýkrát čo mi nakupovanie darčekov robilo radosť. Vianočne darčeky pre priateľku:

 • spomínaný náhrdelník
 • darčekovú kartu do drogérie (pôvodne som chcel kúpiť nejakú kozmetiku, ale nevedel som akú a tak som vsadil na istotu)
 • darčekový poukaz do fitness centra kam chodím (tento darček neodporúčam, pokiaľ nemáte 100% istotu, že ho žena bude chcieť). Kúpil som ho preto, lebo cvičí každý deň doma a stále chcela ísť so mnou, ale vždy bola výhovorka. Teraz už chodíme spolu.
 • ponožky v Tescu (tento darček som kúpil skôr zo srandy, lebo hovorila, že ešte nedostala na vianoce ponožky)

Výsledok: Najviac sa tešila z náhrdelníka, lebo ešte žiaden odo mňa nedostala. Druhý v poradí bol poukaz do fitka. Ostatné darčeky tiež potešili. Mal som aj ja radosť, že som spravil druhý reparát. Samozrejme sme sa spoločne zasmiali nad koreničkami a odchlpovačom.

Vianočne darčeky pre priateľku – zhrnutie:
nevhodné:
 • knihy, ktoré žena nečíta
 • koreničky
 • odchlpovač
 • pokladnička
 • lacná bižutéria na ktorej zabudnete cenovku
 • nedať žene nič
vhodné:

Viac vhodných darčekov nájdete medzi najlepšími darčekmi pre ženy. Verím, že môj príbeh Vám pomôže s tým ako poriešiť vianočne darčeky pre kamarátku či priateľku. Budem rád, ak do komentárov napíšete vaše vianočné príbehy s darčekmi.

Danny

Som zakladateľom muzizenam.sk. Väčšinu času píšem rôzne reklamné texty a články pre klientov. Moje ochorenie sa nazýva copywriter :) Keď mám chvíľu voľno, venujem sa priateľke, hrávam karty (žolík, farár), kuknem futbal (Real Madrid) a sem tam aj nejaký šport (podľa postavy vidno, že to je iba sem tam) :D