Vieš, ako vhodne používať komplimenty?

Existuje špecifická skupina mužov, ktorá si zamieňa termín kompliment s termínom sexuálna narážka. Aby si neskĺzol na ich úroveň, venuj pozornosť baliacim technikám v romantických filmoch. Samozrejme, nie vždy sú korektné a fungujúce sú len v umelom prostredí. Napriek tomu sa ich pozorovaním dá všeličomu priučiť. Pre muža sú komplimenty muníciou. Komplimenty pre ženu sú tým prvým, čo pri stretnutí s osobou opačného pohlavia očakáva. A častokrát priam okato vyžaduje. 

Komplimenty sú zásadné, no ich preháňanie škodí

Už sme spomínali, že sledovaním romantických filmov či seriálov sa môže bežný chlap všeličo naučiť. Ak nie spôsob, akým baliť, tak prinajmenšom spôsob, ako to nerobiť.

S užívaním sladkých slov by sa to nemalo preháňať. Predstav si, ako by si sa cítil, keby ti tvoja nežná polovička neustále lichotila. Možno sa pri tej predstave usmievaš. Ak si na betón presvedčený, že by ti to vadiť nezačalo, si na omyle. Všetkého priveľa škodí. Aj toho najlepšieho jedla.

Komplimenty pre ženy sú na tom rovnako. Keď sa z nich stane rutina, strácajú hodnotu. Chváľ len vtedy, keď to vyžaduje situácia, plus mínus nejaká tá lichôtka na uvítanie. 

TIP: Zakaždým, keď sa rozhodneš zložiť kompliment, si čin dobre naplánuj. Vyvaruj sa situácií, kedy je objekt tvojej túžby obklopený priateľmi ženského pohlavia. Ženy vedia byť v takom prípade poriadne uštipačné. Tvoj plán by mohol dopadnúť katastrofou. 

Vieš, s kým máš tú česť?

Poznať súpera pred bojom je vari rovnako zásadné ako poznať charakter ženy, ktorej sa hodláš zložiť poklonu. Predtým, než sa celý navoňaný a v povznesenej nálade pustíš do skladania komplimentov, sprav si menší prieskum.

Je pochopiteľne nemožné získať knižný manuál ku každej žene, ktorú sa rozhodneš zbaliť. Získať informácie o jej živote, správaní a záujmoch je často príliš komplikované. Veľakrát nemáš príležitosť si dotyčnú preklepnúť. Musíš jednať na vlastnú päsť.

komplimenty
Zdroj: shutterstock.com

Jediným zmyslom, ktorý ti môže byť v takejto situácii nápomocný, je intuícia. Oči, sluch aj čuch sa ľahko nechajú zmámiť prísľubom nežného ženského tela. Odborníci na ženské srdce vravia, že nos nikdy neklame. Nechaj sa ním viesť aj ty a uvidíš, že nájdeš ten pravý cieľ. Potom príde na rad balenie. V záujme úspechu je nutné jeho techniku ušiť vytúženej žene na mieru. 

Vedel si, že: zamilovanosť je z väčšej časti záležitosťou nie srdca, ale nosa? Ľudia podobne ako zvieratá nevedomky vyludzujú celú škálu aróm.

Používaj komplimenty o kráse ako ostrieľaný záletník

Naučiť sa zopár fráz nie je žiadne umenie. Až tréning a dokonalé načasovanie premenia inak nič nehovoriace vety na Amorove šípy. Jednou z bežne používaných fráz, ktoré by si mal osvojiť každý lovec žien, je: sluší ti to.

Tieto tri naoko obyčajné slová majú nevyčísliteľnú schopnosť. Dokážu položiť nasledujúci dialóg do priateľsky, niekedy až intímne zafarbenej tóniny. Účinne odbúrajú napätie či akékoľvek pochybnosti o tvojich dobrých úmysloch. 

Čo by z teba malo vyžarovať, keď sa chystáš zložiť kompliment?

  • dobrá nálada
  • uvoľnenosť
  • sebavedomie
  • záujem (nie predstieraný)

Komplimenty o kráse majú v srdciach žien vyhradené špeciálne miesto. Ich použitím nemôžeš šliapnuť vedľa. Dostávame sa do situácie, v ktorej možno využiť poznatky získané sledovaním okolia a filmov.

O mužoch je známe, že nevedia robiť viac vecí naraz. Na to, aby si bol efektívny lichotník, musíš tento stereotyp zbúrať. Prečo si myslíš, že ženy kladú dôraz na svoje oblečenie, topánky, účes, mejkap, manikúru atď. zároveň? Odpoveďou je to prvé, čo ti určite napadlo.

komplimenty
Zdroj: shutterstock.com

Ženy skúšajú našu pozornosť. Chcú si overiť, či budeme v potenciálnom vzťahu schopní venovať im nepretržitú pozornosť. Preto svojej vyvolenej nikdy nezabudni pochváliť nové šaty alebo oči.

Na prsia pozornosť komplimentov príliš neupriamuj. Ani vtedy, keď sa zdá, že ti bijú do očí schválne. Samozrejme, opäť závisí od typu ženy. Niektorej priamočiary a povedzme drzý kompliment zalichotí, inú ním od seba navždy odoženieš. 

Titulná foto: shutterstock.com