ZNAČKOVÝ OBLEK NEMUSÍ BYŤ DRAHÝ: 3 TIPY, AKO NA TO

Potrebujete nový oblek? Neviete, ako na to? Odrádza vás behanie po obchodoch, kým nájdete niečo, čo vám ako-tak vyhovuje? Neklesajte na duchu. Vieme, že je to veľmi náročné, preto sme sa obrátili na odborníkov. Navštívili sme špecializovanú predajňu na pánske obleky MONO v Košiciach a pripravili sme pre vás 3 tipy, ako si vybrať oblek. Zjednodušíte si nákup a oblek budete mať raz-dva doma. Spokojný a bez kompromisov.

1. SPRÁVNA VEĽKOSŤ

Prvým krokom pri kúpe obleku je: zistite vašu veľkosť. Aby ste sa cítili pohodlne a spokojne, oblek vám musí sedieť. Aktuálne sú v ponuke okrem základných veľkostí (48, 50, 52, 52, 54) aj ďalšie kategórie špecializujúce sa na každý typ postavy – podsaditá, vysoká aj športová.

Na internete môžete nájsť rôzne rady, ako vám má oblek sadnúť. Najlepšie však je poradiť sa s odborníkom priamo na mieste. Napríklad v nami navštívenej predajni MONO majú službu osobného stylistu. Poradca je s vami počas celej doby skúšania, a vy sa tak môžete uistiť, že všetko vám dokonale sadne a vyzerá skvele. Za túto službu neplatíte žiadnu extra províziu. Zaplatíte len za tovar, ktorý si vyberiete.

2. VHODNÝ MATERIÁL

Syntetické látky sú síce lacnejšie, ale nepriedušné. Zadržiavajú teplo a výrazne tak znižujú komfort pri nosení. Výbornou voľbou je vlna, prípadne jej zmes s ďalším typom vlákna. Práve zmesové obleky sa momentálne tešia najväčšej obľube. Môžu byť prírodné, ale aj umelé.

Ak nie ste odborník na materiály látok, vyhnite sa veľkým anonymným obchodom a príďte rovno do špecializovanej predajne. Odídete tak s oblekom, ktorý spĺňa presne vaše predstavy a požiadavky.

Od použitého materiálu sa následne odvíja aj cena. Čím kvalitnejšia látka, tým vyššia cena. Tu treba brať do úvahy, aké plány s oblekom máte. Na akú príležitosť ho kupujete a aké následné využitie preň chcete. S týmto vám opäť najlepšie poradia profesionáli v obore. Predajňa MONO má v ponuke viac ako 1000 ks oblekov. Cenová variabilita je tak skutočne široká. Základné modely začínajú už na sume 175 €. V ponuke sú však aj výnimočné luxusné kúsky. Na chuť si príde úplne každý, stačí si len vybrať.

3. ZNAČKA

Obrovské množstvo rôznych značiek vo vás môže vyvolávať zmätok. Ako si vybrať? Aký je medzi nimi rozdiel? A to musím prejsť všetky obchody, keď je každý zameraný len na jednu???

Áno, je pravda, že zväčša sú obchody s pánskymi oblekmi zamerané len na jednu svoju privátnu značku. Ako sme však s prekvapením zistili, predajňa MONO má v ponuke až 14 výrobcov. Na jednom mieste tak môžete vyskúšať, ktorý z nich vám najviac vyhovuje.

Tak čo, je to jednoduchšie? Alebo stále španielska dedina? Nevadí, práve pre to sú tu krajčírski experti, ktorí túto dilemu vyriešia za vás. Neváhajte, uľahčite si život a obráťte sa na špecialistov aj Vy.