Nevieš, ako zbaliť kamarátku? Poradíme ti

Kamarátstvo medzi mužom a ženou je vždy pekné a výnimočné. Čo ale v prípade, keď toto kamarátstvo prerastie z tvojej strany do lásky? Pokiaľ ťa stále považuje iba za kamaráta, tak sú to hotové muky. Veľa zmiešaných kamarátstiev už na tom stroskotalo. Nič ale nie je stratené. V článku ti poradíme, ako zbaliť kamarátku.

Ako zbaliť kamarátku?

Kamarátstvo medzi mužom a ženou je super, no hrozí tu riziko lásky. Stalo sa to aj tebe? V tom prípade vezmi na vedomie jednu nepríjemnú pravdu, a to, že čím dlhšie tvoje kamarátstvo s danou ženou trvá, tým náročnejšie bude posunúť ho do roviny partnerského vzťahu

Základom je preto zachovať si chladnú hlavu a konať s rozvahou. Pokiaľ chceš zbaliť kamošku, musíš sa vyvarovať bežných chýb a postupovať pomaly a premyslene. Žiadny hurá systém v štýle „vylejem si pred ňou svoje srdce a túžobne na ňu zamrkám očkom” ti nepomôže. Obrň sa trpezlivosťou. Na ceste za láskou sa ti nepodarí prekonať všetky prekážky za jeden deň.

ako zbaliť kamarátku

Popasuj sa s prekážkami

Najväčšie prekážky súvisia s osobným životom tvojej kamarátky. V podstate môžu nastať iba dve situácie:

  • kamarátka je zadaná,
  • kamarátka nemá žiadny vzťah.

TIP: Všetky ženy milujú dary. Ak teda chceš zbaliť kamarátku, kúp jej niečo, čomu sa poteší. Môže to byť niečo, čomu sa venuje alebo stav na klasiku, ako kvety a čokoláda.

Kamarátka je zadaná

Náročnejšie to bude v prvom prípade, a to najmä vtedy, ak je kamarátkin partner aj tvoj kamarát. Budeš sa musieť rozhodnúť, či ti stojí za to riskovať a prísť o kamaráta a možno aj o kamarátku. V súvislosti s tým si reálne premysli svoje šance na úspech. Pokiaľ je totiž kamarátka vo vzťahu šťastná, daj radšej ruky od nej preč. Nestojí ti to za to.

Tvoja jediná šanca u zadanej kamošky je iba vtedy, ak je vo vzťahu nešťastná. To je presne tá chvíľa, kedy sa s tým dá niečo robiť. Pamätaj, že ak si jej naozaj dobrý kamarát, tak sa ti so všetkým svojím trápením zverí. Buď jej vtedy oporou a snaž sa jej otvoriť oči. Veď ľudia by mali byť vo vzťahu spokojní a šťastní.

Začni s ňou preto viesť rozhovor aj na túto tému. Možno ti prezradí niečo, čo ti môže pomôcť, aby sa na teba začala dívať inak ako len na kamaráta.

Kamarátka je nezadaná

Jednoduché to nebudeš mať ani vtedy, keď je kamoška nezadaná. Možno rovnako ako ty vníma vaše kamarátstvo ako niečo cenné, čo by mohla láska iba pokaziť. Čím teda dlhšie vaše priateľstvo trvá, tým ťažšie ju bude presvedčiť o tom, že láska za to naozaj stojí. Jediné, čo ti v tomto smere pomôže je ukázať jej, že za ten risk naozaj stojíš.

Vyvaruj sa chýb

To najhoršie, čo môžeš urobiť, je začať sa pozerať na kamošku ako na ženu, ktorú si práve stretol. Nezabúdaj, že ťa už pozná, aj keď možno nevie o všetkých tvojich tajomstvách. Vyvaruj sa preto nasledovných chýb:

  • Začneš ju hneď baliť – náhla zmena chovania ju môže iba odplašiť. Žiadne otrepané frázy, narážky a dvojzmysly. Čím viac budeš tlačiť na pílu, tým menšie šance máš na úspech.
  • Nezaťažuj ju svojimi problémami – každý máme svoj vlastný kríž, ktorý si musíme niesť. Pokiaľ hneď na kamošku vybalíš svoje najväčšie trápenia, len ju tým vystrašíš.
  • Nestaň sa jej poslušným psíkom – znamená to, že jej nehovor na všetko „áno“. Pretvárka a faloš nie sú dobrým základom pekného vzťahu. Buď k nej preto úprimný a neboj sa s ňou aj nesúhlasiť.
  • Nezačni ju hneď nekriticky obdivovať – ak budeš ženu, o ktorú máš záujem len vyzdvihovať, a to pred ňou aj vo svojich vlastných očiach, nikdy jej nedáš možnosť sa zlepšovať. Jediné, čo tým dosiahneš je to, že ťa bude mať za rojka.
ako zbaliť kamarátku

Záver

Zbaliť kamošku nie je jednoduché, a to najmä vtedy, ak vaše kamarátstvo trvá už dlhšiu dobu alebo je zadaná a žije v šťastnom vzťahu. Musíš postupovať s rozvahou a pomaly. Najdôležitejšie je zostať sám sebou a nevyliať si hneď pred ňou svoje city. 

Pôdu na lásku si musíš najskôr dobre pripraviť a dokázať jej, že nie si iba jej dobrý kamarát, ale aj vhodný potenciálny partner pre život. Nemeň hneď svoje správanie k nej a vyvaruj sa bežných chýb, ako napríklad nekritický obdiv. Buď chlapom a stoj si za svojím názorom. Len tak pochopí, akou oporou pre ňu môžeš byť.