Ako okoreniť vzťah: Tipy, ktoré ti pomôžu

To, že máš partnerku, ešte neznamená, že si vyhral. Na vzťahu treba pracovať pravidelne a stále. Ak teda nechceš, aby ste upadli do stereotypu a začali sa nudiť, musíte váš vzťah oživiť. V článku sme pre teba pripravili zopár užitočných tipov, ako okoreniť vzťah.

Ako okoreniť vzťah?

Žiť jeden pre druhého je síce pekná myšlienka, no v praxi to tak nefunguje. Hoci viete, že ste pre seba stvorení, pre vás oboch je dôležité udržiavať sociálny kontakt a vzťahy so svojimi priateľmi. 

Jednou z najväčších chýb vo vzťahu je preto uzavrieť sa pred svetom a zabudnúť na priateľov. Pamätaj, že človek je spoločenský tvor a na to, aby bol spokojný, potrebuje aj prítomnosť iných ľudí. Podporuj preto svoju partnerku aj v tomto smere. Rovnako ju nezabudni občas zobrať do kina, divadla alebo niekam za zábavou. Neseďte iba doma.

ako okoreniť vzťah

Buď nepredvídateľný

Keď sa jeden z partnerov vo vzťahu začne nudiť, tak pokiaľ sa nestane zázrak, vzťah skôr či neskôr krachne. Nuda sa pritom do vašich životov môže vkradnúť veľmi nenápadne a jednoducho, a to najmä vtedy, ak ste už spolu dlho.

Je preto dôležité snažiť sa svoju partnerku čo najviac prekvapovať. Prines jej napríklad kvety, aj keď nič neoslavuje. Keď ti povie, že ona predsa nemá sviatok, odpovedz jej, že veď sa na teba pekne usmiala, a to si predsa zaslúži darček. Môžeš ju tiež niekam pozvať, hoci len na romantickú večernú prechádzku

Okrem toho jej môžeš pripraviť prekvapenie v podobe peknej romantickej večere alebo ju zobrať niekam na wellness. Rozhodni sa len tak zo dňa na deň. Občas, keď sa niečo dlho plánuje, tak to nevyjde podľa predstáv. Lepšie je skočiť za zážitkom po hlave. Partnerka tieto milé prekvapenia určite ocení a nudu to spoľahlivo zaženie. Samozrejme, raz za rok to určite nestačí. Dbaj na to, aby si to robil často, ale nie zase priveľmi, lebo aj pekné veci môžu skĺznuť do rutiny.

Prekonaj sám seba

Ináč povedané, musíš byť ambiciózny. Ženy nemajú radi utiahnutých truľov spokojných so životom. Skôr ich priťahujú muži, ktorí vedia čo chcú a idú si za tým. Maj svoj sen a snaž sa ho naplniť.

Pamätaj tiež na to, že vzťah je o kompromisoch. Máš napríklad radšej dovolenku na horách a tvoja polovička pri mori? V tom prípade sa prekonaj a prekvap ju dovolenkou niekde na pláži. Uvidíš, že sa ti to vráti desaťnásobne.

TIP: Ak chceš svoju partnerku prekvapiť netradičným spôsobom, daruj jej zážitok. Môže to byť napríklad tandemový zoskok alebo súkromný let balónom. Takýto darček je výborný spôsob, ako okoreniť vzťah.

Partnerka je na prvom mieste

Rodina je pre nás všetkým, a tak by to malo byť po celý náš život. Avšak pokiaľ máš vážny vzťah alebo ste už s polovičkou svoji, je to práve partnerka, ktorá by mala byť pre teba to najdôležitejšie. Nezabudni jej to preto dávať najavo a nevťahuj do vášho vzťahu svojich rodičov alebo súrodencov. Áno, sú dôležití, ale ohľadom vás je dôležitejší názor tvojej polovičky. Veď už nie si iba syn alebo brat, ale aj partner a budúci otec. 

Okoreňte si sex

Sex je dôležitý v každom vzťahu. Kto si myslí niečo iné, tak je na omyle. Čím ste ale spolu dlhšie, tým je väčšie riziko, že môže nastať rutina aj v tomto smere – jedna a tá istá poloha, sex v určité dni… To všetko zaváňa nudou v posteli. Ako okoreniť vzťah aj v tomto smere?

  • Hranie rolí – zisti si, čo tvoju polovičku vzrušuje. Možno by sa rada stala sestričkou alebo drsnou policajtkou. Výbornou predohrou je aj zopakovať si prvé rande alebo sa akože zoznámiť v bare. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú, je to len na vás.
  • Žhavé sms – pošli občas partnerke žhavú sms, napríklad, keď je v práci. Celý deň sa tak stane vašou predohrou, ktorá vyvrcholí večer.
  • Iné polohy – máš rád iba jednu polohu? Ver, že to nie je rozumný nápad. Snaž sa ich s polovičkou vyskúšať čo najviac. Možno spoločne prídete na to, že vám iná poloha vyhovuje viac.
  • Iné miesto – sex v posteli je super, no občas nezaškodí vyskúšať aj iné miesta. Niektoré páry dokonca vzrušuje sex na verejnosti. Nie je to aj váš prípad? Nevyskúšaš, nevieš.
  • Tajné túžby – komunikácia je dôležitá aj v sexe. Sex s partnerkou si nikdy naplno nevychutnáš, pokiaľ si spolu nesplníte aj tie najtajnejšie túžby. To ale nezistíš, pokiaľ sa s partnerkou o tom otvorene neporozprávaš. 

Záver

Dlhodobý vzťah skrýva mnohé nástrahy. Najväčšou z nich je, že obaja spadnete do rutiny a nudy. Aby si tomu zabránil, treba byť vo vzťahu spontánny a stále na vzťahu pracovať. Dávaj partnerke najavo, ako veľmi si ju vážiš a občas ju prekvap milým darčekom. Nezabudni okoreniť váš vzťah aj v posteli. Komunikácia a vzájomná dôvera je dôležitá aj v tomto smere.