Dovolenka na Vianoce v Benátkach – ako spraviť nezabudnuteľný darček

Hľadáte darček pre priateľku, ktorý je výnimočný, a zároveň romantický? Na svete je veľa miest, ktoré pôsobia idealisticky už na prvé počutie. Paríž, Florencia, Rím, Bruggy, Viedeň, Madrid, Verona či naše Tatry. Naplno však zabodujete ak zvolíte talianske Benátky. Zabudnite na otrepané darčeky typu ponožky a pyžamo. Naštartujte svoju kreativitu. Dovolenka na Vianoce rozžiari tvár partnerky už pri rozbalení. Ako spraviť pobyt v meste zamilovaných nezabudnuteľným?

Dovolenka na Vianoce ako darček pre priateľku

Výlet do mesta zamilovaných je darček pre priateľku, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou ešte nedostala. Zrejme sa jej ani nesnívalo o takomto darčeku. Nemusíte ho využiť ihneď. 

darcek pre priatelku

V Benátkach je počas roka približne rovnaké počasie ako u nás. Veľa romantiky by ste nezažili, ak by ste sa v chladnom januári klepali v uliciach tohto nádherného mesta. Ak však neplánujete opustiť hotelovú izbu a venovať posteľným hrátkam, využite darček pre priateľku aj v zime.

Najlepší zážitok z predĺženého víkendu budete mať, ak termín stanovíte na máj. Budete mať viac ako 4 mesiace na prípravu. Vaša polovička bude mať dostatok času sa tešiť. Veď, aký je to pocit, keď viete, že Vás čaká niečo dobré.

 

Výber ubytovania

Dovolenka na Vianoce v Benátkach určite nepatrí medzi najlacnejšie darčeky. Tento nezabudnuteľný výlet je však pre Vás oboch. Do knihy spoločných spomienok si zaiste zapíšete Benátky veľkým hrubým písmom. Nepokazte si dojem nevhodným ubytovaním a venujte výberu dostatok času.

darcek pre priatelku

Priamo v Benátkach máte možnosť výberu s viac ako 200 hotelov a hostelov. Treba sa pripraviť na to, že aj pri najnižších kategóriách je cena vysoká.

Môžete si nájsť samostatne ubytovanie a letenky si zaobstarať zvlášť. Lacnejšie a aj pohodlnejšie to bude, ak si to kúpite ako celý zájazd napríklad na Invii. 

 

Spontánnosť odložte ako založný plán

Ak si poviete: “Zobral som ju do Benátok a je všetko vybavené,” pravdepodobne to úplne až taký zážitok nebude. Aj keď viete, že ženy majú rady spontánnosť, nie je dobrý nápad byť nepripravený. Vy predsa chcete mať spokojnú partnerku a plno zážitkov.

Ideálne ak si pripravíte program dopredu. Itinerár Vám v tom pomôže.

Nechajte si ho však pre seba. Partnerka nemusí vedieť, že máte všetko naplánované. 

darcek pre priatelku

Ideálne ak sa budete tváriť, že idete spontánne po meste zamilovaných. Vy však máte jasný plán atrakcií. Ak Vám do tohto plánu zasiahne partnerka, určite sa dohodnete na dobrom kompromise.

Do itineráru môžete zaradiť nielen atrakcie, ale aj to, kde sa pôjdete najesť, kde si dáte výbornú taliansku kávu.

Bude to chcieť pár hodín googlovania a príprav. Predídete však tomu, že budete bývať na mieste, ktoré Vám nevyhovuje, jesť jedlo, ktoré Vám nechutí a piť kávu, ktorá nie je úplne super.

Predstavte si ten pokoj, keď viete, že ste pripravení.

 

Prípravte radosť aj pre chuťové poháriky

Slávna talianska pizza. Naozaj je taká skvelá? Názory sú rôzne. Jedni hovoria, že závisí od toho, kde si ju dáte. Iní tvrdia, že je hnusná. Dôvodom môže byť, že my sme naučení na slovenský typ pizze. Sú ľudia, ktorí si taliansku pizzu nevedia vynachváliť. Každopádne, vyskúšajte a spravte si vlastný názor.

darcek pre priatelku

V prípade, že ste kávičkári, Taliansko si užijete. Väčšina najznámejších značiek kávy pochádza práve odtiaľto. Kaviarne nájdete na každom rohu. Tie najlepšie sú však pri Crosera San Pantalon.

Nezabudnite Vašu polovičku zobrať na zmrzlinu.

Keď budete rezervovať ubytovanie, zvážte možnosť polpenzie (ak má hotel dobré referencie na jedlo). Kvalita jedla nie je v Benátkach príliš vysoká. Zvyšuje sa vzdialenosťou od Námestia sv. Marka.

Pri návšteve miestných barov vyskúšajte tradičný pohár vína Ombra. 

Vedeli ste, že?
Pizza vznikla ako jedlo roľníkov okolo roku 1000. Chudobní ľudia vytvorili pečivo, ktoré bolo základom pre dnešnú pizzu. Následne na toto pečivo použili to, čo našli doma. Dnes iba ťažko nájdete niekoho, kto by nepoznal tento pokrm.

 

Straťte sa – aspoň na oko

Určite by ste nemali zabudnúť vniesť do itineráru aj stratenie sa v meste zamilovaných. Bude to skvelým zážitkom. Aj keď my chlapi väčšinou máme lepší orientačný zmysel, môžete to zahrať. Nechajte partnerku, aby Vás pár desiatok minút viedla. Vy budete za hrdinu, keď nájdete cestu späť.

Ak by ste mali predsa len problém, google maps Vám rád pomôže.

 

Plavba gondolou ako zlatý klinec výletu

To najlepšie si nechajte na koniec. Túto plavbu gondolou si budete obaja pamätať navždy. Cena sa pohybuje okolo 100€. Môžete sa odviesť spolu s ďalšími ľuďmi. Vojde sa Vás tam 6. 

Romantiku môžete zvýšiť na LEVEL 1000, ak si na palubu gondoly priplatíte akordeonistu a taktiež speváka, ktorý bude spievať len pre Vás.

darcek pre priatelku

Gongolu si berte výhradne z oficiálneho prístaviska, ktorých je viac ako 10. Predídete tomu, že bude gondolista pýtať astronomické čiastky za plavbu.

Plavba po 19:00 je síce o pár € drahšia, avšak krajšia.

 

Záver

Dovolenka na Vianoce je skvelým darček pre priateľku. Určite ho ocení. Zážitkové darčeky sú tými najpopulárnejšími a krásne fotografie zaplnia Váš fyzický album či instagram.

Danny

Som zakladateľom muzizenam.sk. Väčšinu času píšem rôzne reklamné texty a články pre klientov. Moje ochorenie sa nazýva copywriter :) Keď mám chvíľu voľno, venujem sa priateľke, hrávam karty (žolík, farár), kuknem futbal (Real Madrid) a sem tam aj nejaký šport (podľa postavy vidno, že to je iba sem tam) :D

One thought on “Dovolenka na Vianoce v Benátkach – ako spraviť nezabudnuteľný darček

Comments are closed.