Vianoce 2021: Ako vybrať dekoratívny darček pre partnerku?

Ženy majú estetické cítenie a zmysel pre krásu. Ak si sa preto rozhodol darovať partnerke pod vianočný stromček dekoratívny darček, určite si urobil dobre. Veď predsa každá dáma túži pochváliť sa originálnym a vkusne zariadeným miestom na bývanie. Ako ale vybrať správny darček, aby si si u nej šplhol? Povieme si v našom článku.

Ako vybrať vhodnú dekoráciu

Zariaďovanie domácnosti neznamená iba výber podlahy, farieb na steny či nábytku. Každá ženská duša sa poteší aj dekoráciám, pomocou ktorých môže zaujať a dať najavo svoj osobitý štýl. Malé dekoratívne predmety totiž dokážu neuveriteľne zmeniť celkové pôsobenie domácnosti. Prečo to teda na Vianoce nevyužiť?

Základom pre výber vhodného dekoratívneho darčeka pre partnerku je poznať jej vkus. Dáva prednosť vintage štýlu, provence alebo minimalizmu? To všetko si musíš u partnerky nenápadne zistiť a kupovať najmä podľa jej preferencie. Pamätaj tiež, že keď už si nejaký štýl vyberieš, už ich ďalej spolu nemiešaj! 

Na čo si treba dať pozor?

Pri výbere dekoratívneho darčeka budeš úspešný hlavne vtedy, keď si to nenecháš na poslednú chvíľu, ale jeho výber si dobre naplánuješ. Môžeš si napríklad urobiť zoznam vecí, ktoré sa partnerke páčia, prípadne, čo sa páči vám obom. 

Zapátraj tiež v minulosti. Nerozprávala ti náhodou nedávno, že to či ono by sa jej hodilo do vášho hniezdočka lásky? Ak áno, o to viac to budeš mať jednoduchšie. Môže ísť tiež napríklad o vtipné momenty alebo milé spomienky

Dôležité je, aby dekorácia do vašej domácnosti dokonale zapadla. Prinášame ti zoznam vecí, na čo si treba dať pozor:

  • Farebnosť – k bielemu nábytku sa hodia pastelové farby. Trendom je aj výraznejšia smaragdová farba, tmavomodrá, prípadne aj vínovo červená. Ak máš doma eko partnerku, môže ju potešiť aj zemitá farba dekorácie. 
  • Vhodný rozmer – v zásade tu platí, že čím väčší priestor, tým si môžeš dovoliť výraznejšie a rozmerovo väčšie doplnky. Vyhni sa aj príliš drobným predmetom, ktoré sa strácajú v priestore. Ak ich partnerka použije veľa, miestnosť bude pôsobiť ťažkopádne. 
  • Kvalita – vyberaj iba z kvalitných a prírodných materiálov. Niekedy totiž jeden vhodne zvolený a unikátny kúsok môže v interiéri vytvoriť oveľa lepší dojem ako veľa lacných drobností. V tomto smere ideálnym dekoratívnym doplnkom môže byť aj umelecké dielo alebo nejaký zaujímavý starožitný kúsok. 

TIP: Sociálne siete sú fantastickým zdrojom informácií, ako o svojej partnerke zistiť niečo bez toho, aby si sa jej na to priamo opýtal. Na svojej nástenke bude určite zdieľať niečo zaujímavé, čo sa jej páči. 

Naše tipy na dekorácie

Svet dekoratívnych doplnkov je veľmi rozmanitý a ak ešte stále váhaš, môžeš sa nechať nami inšpirovať. Prinášame ti zopár zaujímavých tipov na dekoratívny darček.

FOTORÁMČEK

Ideálna dekorácia na uchovanie krásnych spoločných spomienok. Výhodou je, že jednoduchý dizajn fotorámčeka ozdobí každý interiér. Vynímať sa môže napríklad aj v spálni nad posteľou. 

MALÝ KOZMETICKÝ STOLÍK

Ktorá dáma nemá rada kozmetiku a všetky veci s ňou spojené? Kozmetický stolík môže v sebe spájať užitočnosť a krásu. Ale pozor! V tomto prípade si dobre premysli, kam ho dáš. Hoci je malý, istú veľkosť predsa len má. Vo všeobecnosti však väčšina žien uprednostňuje jeho umiestnenie v spálni. Je to praktické. 

DIZAJNOVÉ NÁSTENNÉ HODINY

Takmer v žiadnej domácnosti nechýbajú nástenné hodiny. Ak ich doma nemáš, môžeš to s týmto modelom romantických hodín napraviť a zabiť tak dve muchy jednou ranou. Majú tvar kvetiny a v priestore vytvárajú ideálny dizajnový kúsok napríklad pre spálňu alebo obývaciu izbu.

SAMOLEPIACA DEKORÁCIA

Táto originálna samolepiaca dekorácia dodá jedinečný nádych každej domácnosti. Je to niečo pre ženy, ktoré majú rady fotorámiky s fotkami svojich blízkych. Partnerka s nimi môže kreatívne doplniť rodinný strom na dekorácii, ktorý bude tvojej drahej polovičke pripomínať najkrajšie okamihy s blízkymi.

Samolepka samozrejme nie je určená iba na stenu. Partnerka si ju môže nalepiť tiež na hladké povrchy – dvere, skrine, zrkadlá, chladničky…

ULTRAZVUKOVÝ DIFUZÉR

Väčšina žien miluje príjemné vône. Tento ultrazvukový difuzér je na ich produkovanie ako stvorený. Napĺňa sa vonnými olejčekmi rady Millefiori Natural. Stačí iba pár kvapiek do vody a vďaka rýchlemu odparovaniu sa vôňa izbou dostane do každého kúta. Touto vecičkou sa zároveň zvlhčuje vzduch. No nie je to skvelé?

VONNÁ SVIEČKA

Vonné sviečky sú klasika a každý jeden dizajnérsky štýl má svoje vlastné kolekcie. V tomto prípade ide o vrchol elegancie. Vysoko kvalitné sklo, sójový vosk a 2 bavlnené knôty poskytujú úžasný a intenzívny zážitok z vône. 

Užitočné v tomto prípade je tiež, že viečko sviečky môže slúžiť aj ako podstavec. Základom vône je céder, citrónová kôra, eukalyptus a klinček. 

STOLOVÉ HODINY TELEFÓN

Vintage a retro je na vzostupe. Ak aj ty máš doma partnerku, ktorá vyznáva retro štýl, určite neváhaj. V tomto prípade vyzerajú stolové hodiny ako skutočný starý telefón a partnerke sa budú na stole alebo komode skvele vynímať. 

SOŠKA BUDHU

Soška budhu poteší každú vnímavú ženu, ktorá má rada ezoteriku a tajomno. Vynikajúco sa hodí napríklad na policu s knihami alebo na komodu. Partnerka určite ocení aj príjemné podsvietenie a antický vzhľad sošky. 

SVIETIACA DEKORÁCIA MESIAC

Pozerá sa partnerka rada na hviezdy? Je romantička? V tom prípade jej môžeš urobiť radosť aj s týmto svietiacim dreveným stojanom v tvare mesiaca. Bonusom je, že ide o prírodný materiál, pričom svietiaci mesiac vynikne v každom priestore. 

NÁPIS HOME S LED SVETLOM

Nápis HOME s LED svetlom je tiež klasikou. Ide o veľmi obľúbenú dekoráciu, najmä medzi mladšími ročníkmi. Veľakrát sa mihla aj v rôznych filmoch či seriáloch. Určite s ňou preto potešíš aj svoju drahú polovičku. Veď domov je len jeden. Tento nápis vám to bude pripomínať. 

Záver

Každá žena má zmysel pre krásu a estetickosť. Ak si sa preto rozhodol darovať partnerke pod vianočný stromček nejakú dekoráciu, určite si urobil dobre. Výber si však nezabudni dobre premyslieť. Zváž najmä partnerkin obľúbený dizajnérsky štýl a toho sa aj drž. Nezabudni ani na primeranú veľkosť, farebnosť a kvalitu materiálu.