Vianoce 2021: 94 skvelých tipov na darčeky pre ženy

Leto skončilo a to znamená, že Vianoce sú tu skôr, ako sa nazdáš. Už máš pre partnerku vybraný nejaký suprový darček, z ktorého padne na zadok? Ešte nie? Najvyšší čas s tým niečo spraviť. V článku ti prinášame 9 najobľúbenejších kategórií, z ktorých si určite niečo vyberieš. Dokopy máme pre teba 94 tipov na vianočné darčeky.

Parfum

Pri výbere darčeka máš na výber hneď z niekoľkých kategórií. My sa na úvod pristavíme pri prvej, ktorou sú parfumy – silná doména žien. Pri výbere parfumu si daj preto naozaj záležať, pretože nie každej žene sa hodí daný parfum. Nič univerzálne v tomto smere neexistuje. 

Vôňa parfumu musí podnecovať ženskosť, fantáziu, zmyselnosť a príjemné pocity. Keďže ide o individuálnu záležitosť, svoju partnerku treba predovšetkým dobre poznať. Každý typ ženy totiž preferuje inú vôňu. 

U žien je veľmi obľúbená najmä ovocno-kvetinová vôňa, ktorá zaujme mladšie aj staršie ženy. Známy je napríklad parfum Bright Crystal Absolu.

Ak sa chceš o svete parfumov dozvedieť niečo viac a na základe užitočných tipov niečo vhodné pre partnerku vybrať, prečítaj si náš článok VIANOCE 2021: Parfum – darček, ktorému sa poteší každá žena. 

Spodné prádlo

Táto kategória je svetom sama o sebe. Ide o obrovské množstvo možností a ak sa nechceš stratiť, musíš vziať na zreteľ niekoľko vecí. V prvom rade si polož otázku: Neurazí sa tvoja partnerka, keď jej dáš niečo vyzývavé a erotické? Jednoducho, ujasni si účel využitia spodného prádla.

Nezabudni tiež na správnu veľkosť či už nohavičiek, alebo podprsenky. Je to hotová veda. Našťastie ti pomôžu tabuľky veľkostí, ktorých je na internete viac než dosť. V tomto smere ti však môže byť nápomocný aj nenápadný prieskum partnerkinho šatníka. 

Pamätaj, že tvoju nežnú polovičku nemusí na Vianoce potešiť iba erotické spodné prádlo, ale na výber máš aj z iných oblastí, napríklad na bežné nosenie či športovanie. Určite nespravíš krok vedľa, ak sa poobzeráš po plavkách, ktoré môže využiť aj v zime, napríklad na romantickom wellness pobyte s tebou. 

Ak sa chceš o spodnom prádle dozvedieť niečo viac a získať inšpiráciu, prečítaj si náš článok VIANOCE 2021: Ako vybrať partnerke spodné prádlo?

Elektronika

Elektronika už dávno nie je iba mužskou doménou. Elektronické zariadenia čoraz viac využívajú aj ženy. Dokonca aj také, o ktorých sa nám chlapom ani nesníva. Ako z nich vybrať to najvhodnejšie?

V prvom rade záleží na tom, po čom žena túži a čomu sa venuje. Nie je ale problém vybrať niečo, čo používa každá žena, napríklad v súvislosti so starostlivosťou o pleť alebo vlasy. 

Dobrým nápadom je aj elektronika, ktorá umožní partnerke zvládnuť všetky kozmetické a zdravotné procedúry v pohodlí domova. Môžeš napríklad siahnuť po čistiacom prístroji na tvár, ktorý zbaví pleť nečistôt a odumretých kožných buniek. Partnerkina pokožka bude razom pevnejšia a zdravšia na pohľad. 

Pokiaľ ešte stále hľadáš inšpiráciu, prečítaj si náš článok VIANOCE 2021: Elektronické zariadenia, ktoré ženy milujú.

Knihy

Kniha pod vianočným stromčekom je určite niečo, čo poteší väčšinu žien. Ide len o to vybrať tú správnu. Čo je v tomto smere dôležité? Treba len správne odhadnúť partnerkin vkus. Osobnosť ženy, ktorej knihu kupuješ, je totiž na prvom mieste zoznamu vecí, ktoré musíš pri výbere zohľadniť.

Samozrejme, nič ti nebráni, aby si svoju partnerku požiadal, nech ti povie konkrétny titul knihy, ktorý by si priala. Avšak, to sa už vytráca čaro prekvapenia. Je lepšie, keď si v tomto ohľade pomôžeš sám.

Veľkou výhodou knihy ako darčeka je fakt, že máš na výber z naozaj obrovskej ponuky titulov. V súčasnosti sú napríklad trendom knihy, ktoré sa stali námetom na film. Jedným z týchto titulov je aj Země nomádů od J. Bruder. Ide v nej o tvrdé prebudenie z amerického sna, ktoré určite pohne emóciami aj u tvojej partnerky. 

Ak hľadáš niečo iné a stále sa vo svete kníh trochu strácaš, skús si prečítať náš článok VIANOCE 2021: Ako vybrať pre partnerku vhodnú knihu?

Šport

V prípade že máš doma partnerku, ktorá si potrpí na športovaní a zdravej životospráve, je dobrým nápadom siahnuť po športovom darčeku. Sústreď sa predovšetkým na športové oblečenie, ktoré jej spríjemní cvičenie. 

Dôležitý je najmä materiál, ktorý jej pri tréningu poskytne komfort a dokáže sa prispôsobiť jednotlivým športovým aktivitám. Potešiť ju môžeš aj vhodným doplnkom športovej výživy

Čo sa týka materiálov športového oblečenia, jeho výber prispôsob potrebám partnerky. Niektoré ženy dávajú prednosť bavlne, iným zase vyhovujú viac syntetické materiály. Rovnako ale uváž, že niektoré umelé materiály môžu vyvolať alergickú reakciu na koži. Ak je tvoja partnerka tento typ, radšej sa im vyhni.

Ak sa stále nevieš rozhodnúť, aký typ športového oblečenia zvoliť, je tu možnosť športového topu. Partnerka ho bude môcť využiť pri rôznych športových aktivitách, napríklad pri behaní, posilňovaní či korčuľovaní. 

Viac informácií o výbere športového oblečenia či doplnkoch zdravej výživy sa dozvieš v našom článku VIANOCE 2021: Ako vybrať pre partnerku užitočné veci na športovanie?

Kozmetika

Kozmetika je niečo, čo poteší každú ženu. Tu sa nedá nič pokaziť, stačí ju len správne vybrať. Dôležité je najmä zohľadniť partnerkine preferencie, vek a jej obľúbenú značku.

Značka je samozrejme najdôležitejšia, veď každá žena má nejakú obľúbenú značku. Nezaškodí teda, ak sa jej nenápadne pozrieš do kúpeľne.

Rovnako si nezabudni zistiť typ jej pleti. Má suchú alebo mastnejšiu pokožku? Ak si to zistíš, výber v rámci značky prispôsob aj tomuto faktoru. Vyberať si môžeš aj medzi jednotlivými typmi kozmetiky. Môže ísť napríklad ísť o dekoratívnu, telovú, vlasovú, pleťovú či prírodnú kozmetiku. 

Pokiaľ sa nevieš v tom množstve rôznych typov a druhov kozmetík vyznať, skús siahnuť po darčekovej sade. Obyčajne je vždy vkusne zabalená a už pripravená akoby pod vianočný stromček. Obsahuje všetko, čo bude tvoja partnerka potrebovať. 

Ak sa chceš zo sveta kozmetiky pre ženy dozvedieť viac a tiež ako vybrať vhodný kozmetický darček, prečítaj si náš článok VIANOCE 2021: Ako vybrať pre partnerku kozmetiku?

Kuchyňa

Kuchynské spotrebiče sú jasnou doménou žien. Samozrejme, užijú si ich aj chlapi, ktorí majú radi varenie. Môže ísť teda o spoločný darček, ktorý využiješ s partnerkou vo dvojici. 

Pri výbere kuchynského spotrebiča zohľadni najmä to, či tvoja partnerka rada varí, alebo dáva prednosť radšej reštauráciám. Rovnako stojí za uváženie, či vyznáva zdravý životný štýl alebo zje všetko, čo chutí a nerobí v ničom rozdiel. To všetko si treba premyslieť, aby si nevybral niečo, čo potom skončí nevyužité a zahrabané niekde na polici v špajzi.

Veľmi dobrým nápadom je vybrať kuchynský robot. Ide o univerzálny spotrebič, ktorý si v každej kuchyni nájde svoje miesto. Vyšľahá a vymiesi všetky suroviny na tvoj obľúbený koláč a samozrejme ešte aj oveľa viac. S týmto darčekom určite zaboduješ! 

Užitočným sprievodcom na ceste po kuchynských spotrebičoch ti bude aj náš článok VIANOCE 2021: Ako vybrať pre partnerku kuchynského pomocníka? 

Šperky

Krásnym šperkom nepohrdne žiadne žena. Najdôležitejším parametrom pri výbere je jeho veľkosť. Ak plánuješ napríklad venovať partnerke šperk na každodenné nosenie, je lepšie vybrať menší kúsok šperku. Naopak, v prípade, že ju chceš obdarovať mimoriadnym šperkom na špeciálne príležitosti, vyberaj väčší a originálnejší.

Ďalej zohľadni jej vek, životný štýl a preferencie, a to najmä v prípade, keď sa rozhoduješ medzi zlatom a striebrom. Nezabudni si tiež zistiť správny rozmer, najmä ak jej chceš kúpiť prsteň. Veď predsa každý šperk by mal žene padnúť ako uliaty.

Niektoré ženy sú na šperk náročnejšie, iné menej. Ak máš doma polovičku z tej prvej skupiny, určite nič nepokazíš elegantným náhrdelníkom s diamantom. Diamant totiž nikdy nesklame. 

Svet šperkov je veľmi rozsiahly a je preto len prirodzené, ak stále tápaš po tom najvhodnejšom. Ako pomôcka ti môže poslúžiť náš článok VIANOCE 2021: Ako vybrať pre partnerku vhodný šperk?

Dekorácie

Ani dekoratívny darček pod vianočným stromčekom nie je zlý nápad, a to najmä vtedy, ak si spolu s partnerkou zariaďujete vaše hniezdočko lásky. 

Výber si však nezabudni dobre premyslieť. Zisti si najmä, aký dizajnérsky štýl sa páči tvojej drahej polovičke. V súčasnosti je veľmi populárny minimalizmus, provence alebo vintage. Pamätaj ale, že keď už si nejaký štýl vyberieš, ďalej ich spolu nemiešaj. Dôležité je tiež zvážiť primeranú veľkosť, farebnosť a kvalitu materiálu. 

V tejto kategórii môžeš elegantne spojiť užitočnosť s dekoratívnou krásou, napríklad výberom malého kozmetického stolíka, ktorý rozhodne tvoju partnerku nadchne. Uľahčíš jej tým každodennú starostlivosť o pleť a zároveň využiješ aj prázdne miesto v izbe. Nezabudni si však premyslieť umiestnenie stolíka a jeho správnu veľkosť.

VIac užitočných informácií ohľadom výberu dekoratívneho darčeka nájdeš v našom článku Vianoce 2021: Ako vybrať dekoratívny darček pre partnerku?

Záver

Veríme, že sme ti pomohli aspoň trochu sa zorientovať v obrovskom svete jednotlivých kategórií, z ktorých môžeš svojej drahej polovičke vyberať darček. Nezabudni si všetko dobre premyslieť a brať ohľad na partnerkine potreby a preferencie. V jednotlivých článkoch nájdeš všetko, čo potrebuješ.