Ideálne narodeniny: Čím obdarovať 80-ročnú dámu?

Každý z nás sa už raz dostal do podobne ošemetnej situácie. Výber toho správneho darčeka dokáže byť omnoho náročnejší, ako sa na prvý pohľad zdá. Najmä, ak ide o staršiu pani, ktorá počas svojho života už zrejme dostala všetko možné. Ako teda spraviť ideálne narodeniny pre 80-ročnú ženu? Náš článok vám poradí. 

Ako na ideálne narodeniny?

V prvom rade by ste mali začať tým, že sa s oslávenkyňou porozprávate. Nejde o to, aby ste priamo zistili, čo si dáma želá, no aby ste si urobili aspoň nejakú predstavu. Nechcete predsa úplne prestreliť. Ak je to vaša mama alebo babka, určite sa ju svojim darčekom pokúste urobiť čo najšťastnejšou. 

Všímajte si, čo si v poslednom čase prezerá, čo počúva – a najmä počúvajte vy. Dokonalé darčeky sú často bližšie, ako si myslíme, pretože sa nám to človek môže snažiť po celý čas naznačiť. Na druhej strane, môžete prísť o moment prekvapenia. Mali by ste mať na pamäti aj to, že kreativita nikdy nie je na škodu.

Nič prvoplánové

Nikto nechce dostať to, čo mu darovali minulý rok najmenej traja členovia rodiny. Na hrnce a panvice preto rovno zabudnite. Je potrebné na to vyvinúť trochu viac námahy. Siahnite po všetkom, čo by mohlo za niečo stáť. Prezrite si katalógy a letáky, ktoré odoberá. Môžete si skúsiť prečítať aj niečo z jej obľúbeného časopisu a inšpirovať sa.

Internet má v dnešnej dobe takmer každá domácnosť, treba ho preto využiť naplno. Prináša množstvo skvelých a originálnych nápadov, pokiaľ do hľadáčika zadáte ten správny výraz. Portál heureka.sk vám v tomto prípade padne viac ako vhod.

Darček pre 80-ročnú ženu

V prvom rade ide o to, aby sa obdarovaná potešila. Či už na to miniete viac alebo menej, chceme dosiahnuť úprimnú radosť. Tu je zopár tipov.

VEDELI STE, ŽE podľa prieskumov je parfum najpredávanejším ženským darčekom? 

Niečo voňavé

Skvelým darčekom môže byť kvalitný parfum. Zlatým pravidlom je, že parfumom nič nepokazíte. Krásnou vôňou potešíte každú vekovú kategóriu. Môžete siahnuť napríklad po flakóne s vôňou od značky Lanvin. Je jemná a napriek tomu výrazná. Nehrozí, že oslávenkyňu z nej rozbolí hlava alebo ju naopak nebude cítiť. Základom vône sú orgován, kvety broskyne a cédrové drevo. 

Niečo praktické

Ak ste ochotní siahnuť trochu hlbšie do vrecka, vašej babke alebo mame by sa mohol hodiť jednoduchý mixér na prípravu lahodných smoothies alebo jogurtových nápojov. Skvelým tipom môže byť robot od značky Delimano Nutribullet. Špeciálna extrakčná čepeľ so šiestimi nožmi rozdrví a rozomelie jedlo, čím z neho uvoľní všetky prospešné živiny. Vďaka tomu dodá telu to, čo potrebuje. Je to taktiež skvelý spôsob, ako presvedčiť človeka jesť zdravo. 

Niečo moderné

Do tretice sme pre vás vybrali niečo čo, je skvelým doplnkom pre každého človeka a je jedno, v akom životnom období sa nachádza. Sú to hodinky. Vybrali sme pre vás inteligentné hodinky Smartomat Roundband 2. Ponúkajú celý rad možností: 

  • počítanie krokov 
  • meranie srdcovej frekvencie 
  • meranie kvality spánku. 

Majú zaujímavý dizajn a vďaka okrúhlemu displeju sa môžu pýšiť aj väčšou viditeľnosťou a priehľadnosťou.

Zhrnutie

Dúfam, že vám naše tipy na darčeky pomohli a vy podľa svojho uváženia vyberiete ten pravý pre vašu oslávenkyňu. Pokiaľ bude kupovaný od srdca, nepochybne zožne úspech. Možno vám to zaberie trochu viac času, možno budete musieť prescrollovať trochu viac internetových e-shopov, no radosti môže byť o to viac.