Iphone ako darček? 10 dôvodov, prečo ho kúpiť

V tomto článku nebudem porovnávať, iPhone verzus iný darček. Budem porovnávať, prečo vybrať tento smartphone oproti inému v prípade, že ste sa rozhodli potešiť ženu smartfónom. Veľa ľudí môže mať na toto porovnanie iný názor kvôli neustálemu boju Apple vs. Samsung (alebo iný smartfón), iOS verzus android. Dôvody, ktoré nižšie uvediem mám odsledované a potvrdené ženami, ktoré toto zariadenie používajú. Presvedčím Vás, že je iPhone ako darček najlepšia voľba pre ženu.

1. Pravdepodobne už má starší model

Ak ženu, ktorú ním idete obdarovať má starší model a ja s ním spokojná, veľa rozmýšľania mať nebudete. Pozná totiž všetky jeho výhody aj nevýhody. V tomto prípade je to jasná voľba, pri ktorej nie je potrebné uvádzať ďalšie výhody a iPhone ako darček je jasná voľba.

2. Spoľahlivosť

Z vlastnej skúsenosti viem, že čo sa týka spoľahlivosti nemá iPhone konkurenciu. Človek si často ani neuvedomuje, že je absolútne spoľahlivý. Berie to ako samozrejmosť.  Keď si kupujete telefón, aby slúžil vám a nie vy jemu. Vôbec si človek neuvedomuje, že mu telefón neseká, má rýchle reakcie a nespúšťa si aplikácie len tak po pripojení k nabíjačke a podobne. Pokiaľ sa objavia nejaké chyby, môžete do týždňa očakávať aktualizáciu, ktorá túto chybu opraví. S nastavením automatickej aktualizácie sa vždy po pripojení k wifi zaktualizujú aplikácie automaticky. Či už telefón využívate sporadicky, alebo vybavíte denne 200 telefonátov, napíšete 100 sms a ešte 2 hodiny surfujete na telefóne, na iPhone sa môžete spoľahnúť. V prípade, ak je niečo v  neporiadku a dáte telefón reklamovať, je veľká pravdepodobnosť, že dostanete nový kus. Môjmu známemu sa to stalo 2 týždne pred skončením 2-ročnej záruky a aj napriek tomu dostal nový.

3. Štýl

Keď si zoberieme celú škálu mobilných telefónov nepoznám žiaden, ktorý by bol väčším synonymom slova „štýl” ako iPhone. Apple sa snažil od zrodu prvého iPhonu, aby vyzeral po dizajnovej stránke čo najlepšie. Za spomenutie stojí model 4, ktorý sa stal predlohou pre 5, keď všetko ostalo približne rovnaké a iba telefón natiahli, aby zväčšili display. Do dnešnej doby poznám veľa ľudí, ktorým táto veľkosť absolútne vyhovuje a pri výmene svojho miláčika siahli po SE. Ďalšou ikonou sa stal iPhone 6, ktorý s malými obmenami použili aj pri ďalších modeloch. V prípade, že kúpite  žene iPhone ako darček určite to pre ňu bude hlavne štýl, preto z neho bude nadšená.

4. Jednoduchosť

Ďalšou z obrovských výhod je jednoduchosť celého systému. Ovládanie je úplne intuitívne a logicky vyriešené. Keď v telefóne niečo hľadáte nemáte problém, ani keď ho vôbec nepoznáte. Rôzne nastavenia a položky sú rozostavené presne tam, kde by ste ich hľadali. Nový telefón si ponastavujete za 10 minút bez akejkoľvek pomoci. Naopak pri Androide mám neustále problém niečo nájsť. Takisto je tam príliš veľa funkcii, ktoré nikdy nevyužijete.

5. Farba Rose Gold

Od verzie iPhone SE začal Apple myslieť aj na ženy. S predchádzajúcimi telefónmi si mohli vybrať len niektorú zo štandardných verzií a teda pri pohľade na telefón mohol byť kľudne ženský, alebo mužský. Teraz nepoznám muža, ktorý by mal ružový telefón. Naopak ženy veľmi často volia túto farbu a preto je rose gold iPhone ako darček veľmi vhodný.

6. Najlepší výkon

Táto téma je veľmi diskutovaná. Pri každom vydaní nového modelu sa vždy robia podrobné testy výkonu. IPhone vždy vyhrá. Ako je to možné keď ani zďaleka nemá najvyšší výkon hardwaru? Odpoveď je jednoduchá. Apple si robí svoj vlastný operačný systém. Tým pádom sa nemusí na nikoho spoliehať a dokáže vyladiť rýchlosť svojím operačným systémom. Často počúvam od priaznivcov Androidu, aký majú parádny hardware, koľko majú RAMky a podobne. Pravdupovediac, absolútne netuším, aký výkon ma môj iPhone, ale viem, že vždy bude rýchlejší ako konkurenčný telefón s Androidom.

7. Perfektný fotoaparát

Treba uznať, že iPhone nie je telefón, ktorý by mal najlepší fotoaparát zo všetkých smartfónov. Napriek tomu ma skvelý fotoaparát, ktorý najlepšie fotí a natáča videá za denného svetla a ešte lepšie vonku. Osobne mám najradšej funkciu, keď podržím tlačidlo fotenia a on robí fotky jednu za druhou ako keby strieľal z guľometu. Toto využívam, keď viem, že nastane nejaká situácia, ale neviem kedy to presne bude. Potom si z fotografii vyberiem tu najlepšiu. Dámy najviac využijú predný fotoaparát na selfie, ktorý tiež robí kvalitné foto.

8. Hodnota 

IPhone veľmi pomalšie stráca na hodnote, ako jeho konkurencia. Telefón po 2 rokoch používania viete ešte stále predať za slušnú cenu, doplatiť pár euro a zobrať si novší model.

9. Senzor odtlačkov prstov

IPhone má najrýchlejší snímač odtlačkov spomedzi všetkých smartfónov. Môj osobný pocit je, že sa ešte zrýchlil aj pri starších modeloch, keď prišla verzia iOS 11. Štatistika hovorí, že priemerný používateľ denne odomkne telefón 80-krát. Pri takomto množstve odomknutí je rýchly senzor odtlačkov viac ako nevyhnutnosťou.

10. Ukážte, že vám za to stojí a venujte iphone ako darček

IPhone patrí medzi najdrahšie telefóny, čo bezpochyby môžeme zaradiť medzi nevýhody. Avšak, keď sa na to pozrieme z iného pohľadu máte možnosť ukázať žene, že Vám za to stojí. Každá žena vie približne koľko stojí a keď dostane iPhone ako darček, je jej automaticky jasné, že ste na nej nešetrili a určite sa Vám za to patrične odmení. Stačí ho už iba pekne zabaliť a môžete odovzdať iPhone ako darček.

Jedinú nevýhodu, ktorú vidím a pociťujem ako používateľ iPhonu je výdrž batérie. Avšak to je „chorobou” všetkých smartfónov. Možno sa raz dočkáme smartfónu, ktorý pri plnej záťaži vydrží 5 dní.

Verím, že Vám tento článok pomôže pri rozhodovaní. V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať, alebo zanechajte komentár.

Obrázky: pixabay.com

Danny

Som zakladateľom muzizenam.sk. Väčšinu času píšem rôzne reklamné texty a články pre klientov. Moje ochorenie sa nazýva copywriter :) Keď mám chvíľu voľno, venujem sa priateľke, hrávam karty (žolík, farár), kuknem futbal (Real Madrid) a sem tam aj nejaký šport (podľa postavy vidno, že to je iba sem tam) :D