Zásnubný prsteň – ktorý si zvoliť?

Vybrať perfektný zásnubný prsteň je veľmi dôležitou a významnou úlohou. V momente, keď si uvedomíte, že chcete s vašou polovičkou stráviť zvyšok života a oficiálne k tomu urobíte prvý krok, ide o jednu z prvých investícií a rozhodnutí, ktoré musíte urobiť.

Preferencie dám môžu byť rôzne, čo však v dnešnej dobe nepredstavuje veľký problém, keďže aj možností je nespočetne veľa. Dôležité je, aby bol prstienok darovaný zo srdca a naozaj spečatil krásny vzťah, ktorý ste si vybudovali. 

            Veľmi často diskutovanou témou je, či nakupovať prsteň ako prekvapenie alebo nechať partnerku vybrať si. Je to len na vás, žiadne napísané pravidlo nenájdete. Pri výbere na vlastnú päsť je ale samotné rozhodovanie omnoho komplikovanejšie. Ak chcete staviť na istotu, určite je vhodnejšie partnerku poprosiť o pomoc a aj z tejto milej aktivity sa snažiť spraviť príjemne strávené chvíle, na ktoré budete aj po rokoch spomínať. V tomto článku však prinášame tipy pre pánov, ktorý chcú svoje polovičky prekvapiť a tak je ich výber náročnejší, no moment prekvapenia stojí za to.

Začnite prakticky

          V prvom rade je dôležité, aby ste sa zamerali na praktickú stránku veci. Ak vaša partnerka má prsteň, ktorý nosieva skúste zistiť veľkosť, prípadne (ak ho nenosí pravidelne) použite ho priamo ako šablónu pri nákupe. Veľkosť sa síce dá upraviť, ale prvotný dojem nebude taký ako si predstavujete. Okrem veľkosti je veľmi dôležité zistiť aj preferencie vašej polovičky. Opäť zrejme nepôjde až o takú ťažkú úlohu, pretože si stačí prezrieť jej šperkovnicu a uvidíte aké kovy preferuje. Zásnubné prstene je totiž potrebné vyberať predovšetkým  s ohľadom na vkus vašej polovičky, ktorej budú robiť radosť.

            Ďalšou praktickou stránkou nákupu zásnubného prsteňa je cena. Hneď na začiatku by ste mali vedieť, koľko ste ochotný za prsteň zaplatiť. Za touto sumou si treba stáť a hľadať v jej okruhu. Dobré je niekedy si urobiť aj vopred prieskum trhu a stanoviť si čiastku, ktorá je vzhľadom na vašu finančnú situáciu najprijateľnejšia. Aj keď sa na takýchto veciach nemá šetriť, nemusíte si kúpou prsteňa zruinovať rodinný rozpočet. Skvelé prstienky za primerané ceny ponúka napríklad spoločnosť SAVICKI.

Ako zistiť, ktorý je ten pravý?

          Z estetickej stránky je dôležité opäť prihliadať predovšetkým na vkus vašej polovičky. Svadobné obrúčky bývajú zväčša úplne decentné a jednoduché, preto sa práve pri zásnubnom prsteni môže popustiť uzda fantázie. Vo všeobecnosti je ale najlepšie siahať po zirkóne, damiante, zafíre, akvamaríne, či perle. Ak teda zistíte, aké kovy preferuje vaša polovička a aká je jej veľkosť, vyberajte s ohľadom na jej vkus, štýl obliekania a charakter. Ak je extrovertka, ktorá má rada pozornosť, môžete siahnuť po výraznom kameni. V prípade, že je skôr tichá a má rada prirodzenosť, určite ju poteší menej lesku a skôr jednoduchosť. Prečítajte vašu polovičku, odhaľte jej vlastnosti a vyberte podľa toho, čo na nej milujete- tak stavíte na istotu, že bude zásnubný prsteň taký ako má byť.