Ako zistiť, či sú baby z teba hotové? 6 signálov, ktoré ti dokážu, že po tebe idú

„Ako zistím, že sa jej páčim?“ Veta, ktorá nedá spávať nejednému chlapovi. Chceš vedieť, ako sa vymotať zo španielskej dediny menom žena a z ich prejavy náklonnosti? Nádych a výdych. Priprav sa. Odteraz z teba bude hotový guru v oblasti spoznávania ženského správania.

Signál #1: Reč tela napovie viac než najdetailnejšia príručka o vzťahoch

O reči tela by sa dala napísať siahodlhá encyklopédia. Začnime pekne postupne. 

Sedíte spolu v bare a ona má prekrížené ruky alebo sa pozerá do zeme? Je viac než jasné, že z jej strany to akosi neiskrí.  Ženy, ktoré majú o chlapa záujem, sú v mužovej prítomnosti viac otvorené, nie uzavreté.

Odhaliť, či je skutočne do teba, nie je žiadna veda (dokonca sa to aj rýmuje). Ak sa naučíš čítať reč tela, staneš sa skutočným machrom.

Stojí vzpriamene, zatiahne brucho a ramená má stiahnuté dozadu? Vyhral si. S najväčšou pravdepodobnosťou z toho bude niečo viac. Žena, ktorá vysiela podobné signály, akoby vravela: „Poď si po mňa.

Signál #2: Ako zistím, že sa jej páčim alebo ako prekuknúť reč tela – sladké pokračovanie 

K ďalším podvedomým fyzickým prejavom, že je z teba paf, patrí:

  • olizovanie pier
  • vytláčanie krku dopredu
  • hranie sa s vlasmi
  • letmé dotyky na krku

Pýtaš sa, prečo to ženy robia? Pretože chcú zvýrazniť svoje telo alebo tvár. A ešte niečo – upútal si ju.

ako prekuknúť reč tela

zdroj: Unsplash.com

Ak jej chodidlá (platí, že nemusí ísť len o chodidlá, ale aj o telo) smerujú k tebe, máš to jasné. Viacerí psychológovia súhlasne prikyvujú, že (nielen) týmto gestom ženy dávajú najavo sympatie voči druhému človeku.

Ešte stále ti nepostačuje odpoveď na otázku „ako zistím, že sa jej páčim?

Dámy, ktoré sedia nohami od tela, sú väčšinou uvoľnené a cítia sa v mužovej prítomnosti veľmi dobre. Pri výbere partnera je pre ženy veľmi dôležité pohodlie.

Počul si o tom, že ženy sú viac priťahované neverbálnymi prejavmi, ktoré muži vydávajú a nie tým, ako vyzerajú? Nechceme ti naznačiť, aby si zanedbával svoju fyzickú stránku. To určite nie. Reč tela je veľmi dôležitý aspekt, ktorý ti zaručí úspech alebo naopak prehru.

Možno si v duchu povieš: „To je všetko? A čo ďalšie signály, že sa jej páčim?“ Bez obáv, toto je len začiatok.

Signál #3: Jemné dotyky – sexuálne harašenie alebo prejav záujmu?

Ľudia sa často dotýkajú osoby, ktorá sa im páči. Ženy sa v prípade, že im je muž sympatický, môžu letmo dotknúť jeho ruky. Pozor, nejde o žiaden sexuálny návrh. Naznačuje tým, že ťa má rada.

letmé dotknutie rúk

zdroj: Unsplash.com

Môžeš vyskúšať maličký, nazvime to “ako sa jej páčim”, test. Jednoduchý testík ti odhalí, či je to tá pravá. Dotkni sa jej ruky ako prvý. Ak sa rýchlo odtiahne, nie je jej to príjemné. Nemusí ísť o signál, že ťa nemá rada. Niektoré ženy potrebujú čas na to, aby takýto prejav dokázali vstrebať.

Signál #4: Dovolí ti vstúpiť do jej osobného priestoru

Všetci si úzkostlivo strážime svoj osobný priestor. Faktom je, že len málokto do svojho osobného priestoru pustí niekoho, kto sa mu nepáči.

Mnoho žien vytvára pomyselné hranice, ktoré bránia mužom sa k nim nebezpečne „priplaziť“.

Čo sa stane, ak ti dievča dovolí vstúpiť do jej „fyzického priestoru“? Upútal si ju a môžeš vstúpiť do jej sveta. Ak si naďalej budeš klásť otázky „páčim sa jej“ alebo „ako zistím, že sa jej páčim“, nemárni čas. Aj slepý by si všimol, že po tebe ide ako po údenom.

Signál #5: Očný kontakt – alfa a omega

Ako ešte zistíš, že má o teba záujem? Ak sa na teba bude ustavične dívať a udržiavať očný kontakt. Môže sa usmievať alebo skenovať tvoju tvár.

Ženy si chcú takto chlapov „preklepnúť“, a ty môžeš začať skákať od radosti po plafón. Ide o celkom jasný znak, že si ulahodil jej oku. „Bingo, páčim sa jej!

očný kontakt

 zdroj: Pexels.com

Keď žena odvráti pohľad v momente, ako ju prichytíš, že sa na teba pozerá, ide o ďalšie dobré znamenie. Dáva najavo, že sa o teba zaujíma, ale nechce, aby si vedel, že je z teba v rozpakoch.

Vedel si, že… viacero odborníkov sa zhodlo na tom, že prvý krok urobia zvyčajne ženy a nie muži? A robia to poriadne rafinovaným spôsobom.

V 80. a 90. rokoch odborníci skúmali správanie sa žien prostredníctvom série kreatívnych pozorovacích štúdií. Konali sa v baroch, tanečných kluboch a na iných miestach, kde sa ľudia stretávajú.

K akému záveru dospeli?

Ženy vysielali mužom signály ako prvé. Chlapi získali možnosť chopiť sa šance a následne ženu osloviť.

Najčastejšími signálmi, ktoré ženy vyslali, boli:

  • dlhé a stabilné skenovanie po miestnosti zamerané na muža, ktorého považovali za atraktívneho
  • keď muž žene opätoval očný kontakt, usmiala sa a uhla pohľadom
  • otvorený postoj tela, prípadne žena orientuje svoje telo tak, aby bolo otočené k mužovi.

Vďaka týmto jemným signálom nadobudli aj naoko bojazliví chlapi väčšiu odvahu osloviť ženu.

Signál #6: Zrkadlí ťa?

Ľudia, ktorí cítia vzájomnú spriaznenosť, si často navzájom zrkadlia pohyby tela. Zrkadlenie pomáha vypestovať súznenie medzi dvoma osobami.

V prípade, ak si všimneš, že kopíruje tvoje správanie, máš ju. Napije sa v tom istom momente ako ty? Alebo začne používať rovnaké výrazy, ktoré vypúšťaš z úst? Si, ako sa vraví, za vodou.

Čo dodať na záver?

Hlavne buď sám sebou. Netlač na pílu a nesnaž sa nasilu používať gestá alebo výrazy, len aby si bol „cool“. V konečnom dôsledku sa len strápniš, a ženy to hneď prekuknú. Všetky slečny zaujmeš len tým, že budeš prirodzený, autentický a nad vecou. Sú to tie najlepšie ingrediencie, ktorými docieliš rande snov.