Návod ako naplanovať dokonalé prvé rande

V každom vzťahu, ktorý by si chcel rozvíjať, budeš raz musieť rozmýšľať nad prvým rande. Práve podľa toho ako toto stretnutie dopadne, sa vedia obaja partneri rozhodnúť o ich spoločnej budúcnosti. Preto je dôležité, aby si sa aspoň trochu pripravil. V tomto článku nájdeš tipy ako na prvé rande a snáď vďaka nim zvýšiš svoje šance u partnerky.

Kam pozvať dievča na prvé rande?

V dnešnej dobe, kedy sme ovplyvnení opatreniami súvisiacimi s globálnou pandémiou, nie je veľa možností na výber. Obchody, kaviarne a reštaurácie fungujú v obmedzenom režime, ale to najjednoduchšie je stále k dispozícii. Zober ju niekam do prírody – tým určite nič nepokazíš. Každý máme svoje obľúbené miesto mimo zastavaných oblastí, kam radi chodíme relaxovať. Ak náhodou o žiadnom nevieš, neboj sa opýtať jej.

V čom ísť na prvé rande?

Čo si obliecť na prvé rande samozrejme závisí od miesta, ktoré ste si vybrali. Na prechádzku lesom si asi nezoberieš oblek a naopak do reštaurácie nepôjdeš v turistickej obuvi a s batohom na pleci. 

Jednoducho sa obleč tak, ako by si sa na dané miesto obliekol aj keby si nešiel na rande. Luxusnejšie reštaurácie väčšinou mávajú dresscode napísaný na webovej stránke. V bežnej reštaurácii nič nepokazíš košeľou v kombinácii napríklad s rifľami a svetrom. 

No a pokiaľ idete von, tak naozaj záleží na konkrétnom mieste, počasí a plánovaných aktivitách.

Kam až zájsť na prvom rande?

Toto je otázka, na ktorú by chcel presnú odpoveď každý muž pripravujúci sa na prvé rande. Bohužiaľ, odpoveď ťa sklame, lebo je to veľmi individuálne

  • Poznáte sa už dlhší čas alebo sa osobne uvidíte prvýkrát?
  • Idete iba na prechádzku, alebo je naplánovaná aj spoločná noc u jedného z vás?
  • V akej nálade bude tvoja partnerka?

To všetko sú veci, ktoré treba brať do úvahy. Taktiež to veľmi závisí od konkrétnej ženy. Možno skončíte pri objatí, a možno zažiješ sex na prvom rande. Veľmi dôležité je správať sa prirodzene, spontánne, nič neuponáhľať a vnímať, čo sa ti snaží naznačiť.

Nechaj ju rozprávať

Neexistuje horšie rande ako také, na ktorom stále rozpráva iba jeden človek. Je super, že sa jej chceš predstaviť a plánuješ jej toho o sebe veľa porozprávať. Ale snaž sa o vyváženú diskusiu, nie monológ. Dokonca je aj vedecky dokázané, že ak druhého človeka necháš rozprávať o sebe, máš väčšiu šancu že si ťa obľúbi. Preto si nezabudni pripraviť témy na prvé rande, ktoré ti pomôžu udržiavať príjemný rozhovor.

prvé rande

Používaj humor

Smiech je to, čo je tvojim cieľom. Počas stretnutia sa snaž udržiavať pozitívnu atmosféru. Prvé rande väčšinou nie je čas na preberanie vážnych tém a plánovania ďalekej budúcnosti. 

Aj ty aj ona si len chcete užiť spoločne strávený čas a viac sa o sebe dozvedieť. Najlepšie pre teba bude, ak si na teba spomenie ako na sympatického človeka s dobrým zmyslom pre humor. Dávaj si ale pozor na to, aby si svoje vtipy nemieril proti nej, to môže vyznieť trochu ofenzívne.

Tip: Keď chceš ukázať svoj humor, vyber si tému, v ktorej sa vaše názory zhodujú. Rozhodne nevtipkuj o kontroverzných témach kým sa lepšie nespoznáte.

Nezabudni na komplimenty

Ver tomu, že nie len ty pociťuješ pred prvým rande stres. Aj jej určite záleží na tom, ako dopadne vaše prvé vážnejšie stretnutie. Ak by jej na tebe ani trochu nezáležalo, nešla by s tebou von. Preto je pravdepodobné, že sa snažila pekne upraviť, prípadne ti dala nejaký návrh na miesto, kam môžete ísť.

Nezabudni jej snahu oceniť komplimentami, ktoré nevyznejú ako hovorené na silu. Nemal by si sa sústrediť priamo na vymýšľanie komplimentov – radšej si všímaj, čo sa ti na nej úprimne páči a komplimenty ti napadnú aj samé. 

Prípadne jej pošli aj správu po prvom rande, kde jej v skratke opíš ako ti s ňou bolo.

Záver

Nezabúdaj na to, že prvé rande nemusí byť naplánované do detailov. Najlepšie je mať len približný prehľad o tom, čo budete robiť a kam pôjdete. Ak si naplánuješ každú minútu vášho spoločného večer, zbytočne ťa potom bude trápiť, ak niečo nestihnete. To väčšinou dopadne horšie, ako keby si išiel na rande bez akejkoľvek prípravy.

Titulná foto: shutterstock.com