Aký darček pre priateľku? Ale aj pre iné ženy v tvojom živote

Nemusíš strácať čas tým, že budeš dni alebo týždne rozmýšľať, aký darček pre priateľku, manželku, mamu či svokru. Osvoj si nasledovný systém a v budúcnosti bude výber akéhokoľvek darčeka záležitosťou maximálne 5 minút. Dozvieš sa celý postup od prvého musím zohnať parádny darček až po samotné odovzdanie. Po prečítaní článku už pre teba nebude problémom žiadna príležitosť. Či už ide o výber jednoduchého daru pre potešenie vo všedný deň alebo na špeciálnu príležitosť. Vždy budeš vedieť, čo kúpiť.

1. Zamysli sa nad osobou, pre ktorú kupuješ darček

Veľmi často sa ti môže stať, že darček pre ňu nájdeš už v tomto bode. Zamysli sa poriadne a skús si spomenúť na rozhovory s ňou. Ženy veľmi často naznačujú, čo by chceli. A tebe to, samozrejme, uniká. Vyzerá to nasledovne:

  • “Tento parfém by som chcela.”
  • “Veľmi sa mi páči ten náramok.”
  • “Raz by som chcela ísť na dovolenku do Španielska.”
  • “Toto je úžasná kozmetika, škoda, že sa tak rýchlo míňa a je taká drahá.”
  • “Vidíš, akú má to dievča perfektnú mikinu?”
  • “Dosť sa v kuchyni narobím, s kuchynským robotom by to bolo omnoho jednoduchšie.”
  • “My s dedkom by sme tento rok radi išli do kúpeľov.”
  • “Pozri na ten parádny kožuch a je teraz iba za polovicu.”

Vety, z ktorých môžeš zistiť, aký darček pre priateľku zabezpečiť. Ak si si spomenul, máš vyhraté. Samozrejme, mal by si zvážiť, či je to vhodný dar na danú príležitosť. O tom sa viac dočítaš v ďalšom bode.

2. Príležitosť

Príležitosť, na ktorú dar kupuješ je veľmi dôležitým faktorom. Napríklad, ak počuješ od priateľky vetu: “Dosť sa v kuchyni narobím, s kuchynským robotom by to bolo omnoho jednoduchšie” a blížia sa jej okrúhle (alebo klasické) narodeniny, určite nekupuj kuchynský robot. Avšak pre mamu alebo babku je to vynikajúci darček aj na narodeniny.

Často sa stáva, že chceš niekoho obdarovať len tak. Vtedy dokážeš vytvoriť omnoho väčšie prekvapenie ako v deň sviatku či výročia.

Bez príležitosti môžeš darovať

Mame, babke: kvety, sladké prekvapenie, víno

Sestre: knihu, víno, vstupenky (kino, divadlo a pod.)

Priateľke, manželke: tu môžeš kúpiť spomínaný kuchynský robot.  

Ženy majú rady kvety a nielen na sviatky. Občas môžeš aj takto prekvapiť. Ak väčšinou kupuješ kvety, keď si potrebuješ niečo “vyžehliť”, môžeš očakávať otázku: “Čo si zasa vyviedol?” 

Aký darček pre priateľku len tak, bez príležitosti?

Luxusná večera: Rezervuj stôl v dobrej reštaurácii. Nechaj ho vyzdobiť, objednaj luxusné menu. Zavolal ju len tak bezcieľne von, a že sa môžete niekde aj najesť. A zrazu nečakaná zmena. Zrejme si vieš predstaviť to prekvapenie, keď uvidí, čo všetko je pre ňu pripravené.

aký darček pre priateľku
Prekvap ju. Radosť sa zdvojnásobí

Kabelka: Keď ti po ceste z práce napadne, že ju chceš potešiť, je to jednoduché. Skoč do prvého obchodu s kabelkami a vyber niečo v jej štýle. Nemusí to byť nič luxusné z butiku. Dôležitý je zámer a ženy nikdy nemajú dosť kabeliek. A vraj: Aký darček pre priateľku? Hmm.. Ako vidíš, možností je dosť. 

Prekvap ju: Ak máš priateľku, ktorá býva od teba pár km, môžeš ju prekvapiť nečakaným príchodom (len aby to nebol inflagranti :D). Určite to nebude čakať. Celý zážitok môžeš okoreniť malým klamstvom. Počas cesty si s ňou píš alebo zavolaj a presvedč ju o tom, že máš úplne iný program. A nezabudni priniesť šampanské, prípadne niečo iné na „žhavý večer”.

Vianoce či narodeniny

Mame, babke: zájazd, odšťavovač alebo náušnice

Sestre: zážitkový darček, hodinky, smoothie mixér

Priateľke, manželke: luxusný parfém, luxusné spodné prádlo, luxusnú kabelku, smartphone, šperk

Meniny a MDŽ

Mame, babke: knihu, set čajov, doplnok výživy

Sestre: kozmetický balíček, predplatné obľúbeného časopisu, mikinu

Priateľke, manželke: pozlátený náramok, komplet spodného prádla, kabelku

Priateľke alebo manželke môžeš na meniny a MDŽ spraviť nezabudnuteľný zážitok. Ako na to, sa dočítaš v tomto článku.

3. Aký darček pre priateľku si riešil naposledy?

V ďalšom kroku by si sa mal zamyslieť nad tým, čo si daroval naposledy. Určite by bolo vhodné, aby si sa neopakoval a vymyslel niečo originálne. Zvoľ iný dar ako predchádzajúce sviatky. Najlepšie, ak daruješ niečo, čo si ešte neriešil. Ak už sa ideš opakovať, zaobstaraj niečo, čo si daroval aspoň 4 roky dozadu

V prípade, že chceš darovať rovnakú vec ako pred rokmi, úplne to zmeň. Nekupuj to isté. Zmeň výrobcu, veľkosť, farbu, materiál a pod.

Možností máš veľa. Každý sviatok môžeš darovať nový, originálny darček.

TIP: Inšpiruj sa výberom top darčekov pre ženy na našom webe.

Ak si už nepamätáš, začni si zapisovať. Znie to možno ako banalita, ale pokiaľ ide o obdarovanie ženy, na ktorej ti záleží, určite to stojí za to. Nemusíš si zapisovať do bloku alebo diára. Žijeme v 21. storočí. Smartphone už je samozrejmosťou u väčšiny ľudí. Môžeš využiť poznámky, google kalendár, ale aj pripomienky.

4. Rozpočet

Na každý sviatok je dobré stanoviť si rozpočet a snažiť sa ho dodržať. Pokiaľ dopredu poznáš hodnotu darov, ktoré ideš kupovať je jednoduché neprekročiť rozpočet.  Ak však nemáš predstavu o cene, mal by si rozpočet zvolniť. Najmä, ak ide o prípady ako okrúhle narodeniny alebo Vianoce.

Každý si nastavuje svoj rozpočet podľa svojich finančných možností. Vo všeobecnosti uvediem priemerný rozpočet na jednotlivé príležitosti:

Bez príležitosti

Mame, babke, sestre do 20 €

Priateľke, manželke do 50 € (pri kúpe pobytu alebo dovolenky, môže výrazne navýšiť )

Narodeniny a Vianoce

Mame, babke, sestre do 50 – 100 €

Priateľke, manželke   50 € – neobmedzene

Meniny alebo MDŽ

Mame, babke, sestre do 50 €

Priateľke, manželke   50 – 70 €

5. Rýchly výber darčeka

Po prečítaní predchádzajúcich 4 bodov už pre teba nemôže byť problém vybrať vhodný darček. Zamyslel si sa aký darček pre priateľku, či je vhodný na túto príležitosť, či si niečo podobné nedaroval v poslednej dobe, aj koľko si ochotný za to utratiť?

Teraz už iba stačí ísť do obchodu a kúpiť. Môžeš ísť do kamenného a stráviť tým aj pár hodín alebo vyberieš niečo na internete a necháš si doručenie domov. Výber je na tebe.

TIP: Ak si sa rozhodol pre výber darčeka na internete a máš rád svoje peniaze, určite si predtým prečítaj článok ako ušetriť prostredníctvom cashbacku.

6. Balenie darčekov

Toto je činnosť, v ktorej väčšina mužov nevyniká. Ženy sa v nej vyžívajú a niekedy mám pocit, že to je ich najobľúbenejšia činnosť na darovaní darčekov napr. pred Vianocami.

Keď kupuješ darček v kamennom obchode, môžeš požiadať milú pani predavačku, aby ti ho rovno aj zabalila. Na internete by si zrejme takúto možnosť nevyužil. Pretože sa pred darovaním chceš presvedčiť, či si dostal to, čo si si objednal.

O zabalenie pokojne požiadaj nejakú ženu. Určite ti žiadna neodmietne pomôcť.

Vedel si, že … na internete je množstvo návodov ako krásne zabaliť darček? Jeden z nich si môžeš pozrieť tu.

Najjednoduchším riešením je darčeková taška. Kúpiš ju skoro všade a stojí 2-3 €. Pokiaľ veľkosť daru nevyžaduje väčšie balenie, je to ideálny spôsob.

7. Na čo nezabudnúť

Pri každom darovaní to nie je len o jednom dare, ale hlavne o maličkostiach, ktoré tvoria atmosféru darovania krajšou.

Narodeniny, meniny a MDŽ sú sviatky, pri ktorých žene gratulujeme a je vždy vhodné kúpiť kvety. Najlepšie je, keď vieš, aké má rada. Pokojne sa opýtaj jej najbližších. Pri tejto gratulácii môžeš ešte darovať aj fľašu vína a sladký dezert (bonboniéru).

Pri gratulácii by si sa mal vhodne obliecť, minimálne do oblečenia v akom chodíš do školy alebo do práce. Aj keď ideš gratulovať mame na narodeniny doma, nemal by si byť v teplákoch alebo v pyžame. Oblečenie dotvára atmosféru. Ideálne bude, ak sa ti podarí zorganizovať aj ostatných gratulantov. Nech ste všetci šik 🙂

8. Správne načasovanie

Určite by si nemal na sviatok zabudnúť a potom dar darovať o deň neskôr.

Keď ide o vianočné darčeky, dáš ich pod stromček pred večerou alebo podľa zvyku tvojej rodiny a nemusíš sa starať o načasovanie. Môžeš si nejaký špeciálny pre priateľku/manželku odložiť a darovať jej ho až predtým, ako pôjdete spať. Určite bude príjemne prekvapená. Ak jej chceš darovať niečo s erotickým podtónom, to si tiež nechaj na túto chvíľu.

aký darček pre priateľku
Čo sa ukrýva v tom krásnom balení?

Pri ostatných príležitostiach by si mal vytvoriť “gratulovaciu príležitosť”. Ideálne spraviť oslavu pre danú osobu, najmä pri narodeninách a meninách. Ak dodržíš oblečenie z bodu 7., malo by už byť zrejmé, že sa ide niečo diať a bude sa gratulovať.

Priateľku/manželku môžeš pozvať pri každej príležitosti do reštaurácie a odovzdať gratuláciu spolu s darom tam.

Záver

Verím, že ti moje tipy pomôžu zodpovedať otázku aký darček pre priateľku. Môžeš sa inšpirovať aj výberom a spôsobom darovania. Ak chceš byť originálny, vždy vymysli niečo, čo nečaká. Často vec, ktorá je zadarmo (na jej príprave minieš iba svoj drahocenný čas) ženy viac ocenia ako dar, ktorý ti poriadne „vyluftuje” peňaženku.

Obrázky: shutterstock.com, pexels.com