Chceš byť vášnivý romantik ako z filmu? Máme pre teba návod

Máš pocit, že sa zo sveta vytráca romantika a nájdeš ju už len v televízii? Nedarí sa ti prísť na žiaden nápad, no rád by si niečo romantické podnikol? Tieto tipy ti pomôžu zaradiť sa medzi nevyhynutých, ale vzácnych chlapov. Priprav sa, že o tebe bude rozprávať aj svojim kamarátkam, čo skvelé si vymyslel. S naším návodom to hravo zvládneš.

Byť spontánny znamená vedieť prekvapiť

Spontánna radosť je jedna z najúprimnejších. Vidieť to na malých deťoch, ktorým stačí málo, aby sa ich tvár rozžiarila úsmevom. Práve od najmenších si v živote môžeme brať príklad tak, ako aj oni od nás. Čaro spontánnosti sa najlepšie prejavuje v malých nečakaných veciach, ako napríklad:

  • vyznaj jej lásku pod pouličným osvetlením
  • rozbehnite sa medzi kŕdeľ holubov 
  • na prechádzke okolo kvetinárstva jej odbehni kúpiť kvet
  • vezmi ju na neplánovaný výlet.

Z týchto spomenutých príkladov vyplýva jedna dôležitá vec. Nezáleží na tom, či chystáš niečo drahé, trápne alebo niečo špeciálne. Podstatné je, aby si ju prekvapil. Napríklad, ak sa naskytne nejaká situačná príležitosť, ako spomínaný kŕdeľ holubov, využi to. O tom je spontánna romantika.

Gentlemani vládnu ženským srdciam

Na čo drahé auto, dom, či veľa peňazí? Správna žena nemá záujem o majetok, ale o pozorného chlapa. Môžeš jej kúpiť novú značkovú kabelku, no chlap, ktorý jej podrží kabát, keď sa oblieka, má u nej väčšiu šancu. To je dobrá správa, nie? 

Preto, keď budeš nabudúce v blízkosti ženy, vyhľadávaj maličkosti, ktoré pre ňu môžeš spraviť. Kľudne sa sám seba spýtaj: S čím by som jej mohol teraz pomôcť? Ako jej môžem venovať moju pozornosť a ochotu? Ako by som jej dokázal v tomto momente vyčariť úsmev na perách? Tieto otázky ti pomôžu vyhľadávať možnosti, vďaka ktorým si získaš jej priazeň.

Gentleman je muž, ktorý uhádne, na čo žena myslí, a napriek tomu ju neodprevadí domov.“ John Barrymore

Podobné gentlemanské gestá si určite videl aj v televízií. Jednoduché odtiahnutie stoličky v reštaurácií, podržanie dverí či odprevadenie domov. Na inšpiráciu ti prinášam aj ďalšie znaky gentlemana. Uvoľnenie miesta v autobuse, úprimnosť alebo podržať jej dáždnik. Malé veci, ktoré vyžadujú pozornosť, sú tie, ktoré u žien vyhrávajú.

Gentlemani vládnu ženským srdciam

zdroj: unsplash.com

Valentínska pošta mimo Valentína

Spomienky na školské časy ti môžu priniesť aj Valentínky. V škole sa s nimi väčšina dospievajúcich stretla prvýkrát. Možno si bol ten, kto ich mal každý rok mnoho alebo si bol ten, kto vyrábal tie najkrajšie z triedy. Ak si nebol ani jeden z uvedených prípadov, nevadí, nadišiel tvoj čas.

Verím, že napísať zaľúbený list pre teba nebude žiaden problém. Ak ti nechýba básnické črevo, potom sa určite vyblázni aj pri písaní básni. Do obálky prihoď niečo milé, ako nálepku, pozvánku do tvojho náručia, či lístky na koncert. Potom ti už len stačí obálku aj s listom vo vnútri poslať. Ďalšou možnosťou je kúpiť jej čokoládu. Napíš jej lístoček, ktorý na čokoládu nalepíš a odnesieš jej to osobne do schránky. Vôbec nevadí, ak tá schránka je zároveň aj tvoja.

Chceš návod na romantiku? Nauč sa variť

Už dlhé roky neplatí pravidlo, že žena v domácnosti robí ženské a muž mužské práce. Práve naopak. Ženu určite poteší, ak jej pomôžeš napríklad s varením, upratovaním či praním. Ostane jej tak viac voľného času, ktorý potom môže venovať tebe. Vo vzťahu je takáto vzájomná pomoc a dopĺňanie veľmi dôležité.

Pomoc pri varení znamená len samé pozitíva. Keď najbližšie nájdeš svoju polovičku pripravovať obed, pridaj sa k nej. Ukážeš, že si zručný chlap, a strávite tak spoločný čas. Je jedno, ako si rozdelíte úlohy. Muž, ktorý vie variť a neotvára chladničku 20x denne, je správny muž.

Ak sa chceš stať neodolateľným romantikom na vyššej úrovni, priprav obed sám. Vôbec jej o tom nemusíš hovoriť, ona sa len dozvie rozvoniavajúci výsledok. K chutnému jedlu ti dopomôže aj správny záhradný gril. 

Správny romantik nikdy nezabudne

Je samozrejmé, že človek si nepamätá všetko, čo od ľudí počuje. Taktiež nemôže držať v hlave meniny a narodeniny všetkých príbuzných. Na čo však nesmie zabúdať, ak sa chce radiť medzi romantikov, sú výročia. Dátum, kedy ste sa spoznali, dátum vašej svadby, narodenín, Medzinárodného dňa žien, a podobne. 

Vedel si, že … na facebookovej stránke Muži ženám, sa dozvieš ešte viac o tom, ako si získať ženské srdcia?

S týmto problémom ti pomôže denník. So správnym zápisnikom si budeš pamätať telefónne čísla, sviatky a dátumy. Taktiež si v ňom budeš môcť naplánovať výlety a dovolenky. Všetky podstatné údaje budeš mať na jednom mieste. 

Malé dary prinášajú veľkú radosť

Nemusíš mať stále zámienku, prečo žene niečo kúpiť. Jednoducho to urob, ak nájdeš niečo milé, čo ti ju pripomenie. Neodkladaj to až na deň, keď bude mať sviatok. Dáš tým žene najavo, že na ňu myslíš. Ona si týchto pozornosti od teba cení. Podobný príklad je, keď jej pošleš text piesne, ktorý ti ju pripomína.

Ak má zlý deň, sprav všetko preto, aby sa jej deň zlepšil, nehľadiac na to, čo jej zlý deň spôsobilo. Nezáleží, či sa pohádala s kamarátkou, mala problémy v práci, či vyliala na seba obed. Ukáž jej, že ti záleží na tom, aby bola šťastná. Vezmi ju do jej obľúbenej kaviarne, na prechádzku do parku alebo na západ slnka. Takáto romantika dokáže zlepšiť náladu. 

Malé dary prinášajú veľkú radosť

zdroj: pixabay.com

Pikniková romantika pre dvoch

Nemusíš žiť v rozprávke, aby si robil veci ako v rozprávke. Práve táto veta môže byť odpoveďou na to, čo ťa napadlo po prečítaní podnadpisu. Nevadí, že sa bežne nevidí, keď si niekto spraví spoločný piknik v lese alebo parku. Aspoň budeš originálny a ľahšie sa to pamätá. Nepotrebuješ na to ani špeciálny piknikový kôš. Ak si zvolíš les, potom dávaj pozor na neočakávanú návštevu hladného medvedíka Yogiho. 🙂

Zhrnutie

Bohužiaľ, gentlemanstvo sa vytráca z bežného života čím ďalej, tým viac. No napriek tomu sa nájdu aj takí, ktorí ho držia pri živote. Takýto ľudia sú mnohými ženami žiadaní. Zvýš si svoje šance na úspech so ženami tým, že sa naučíš rozdávať komplimenty. Len máloktorý chlap vie, ako správne použiť kompliment. Vieš to aj ty?

Daniel Džula

Často ma chytala panika, aby som neskončil pri niečom, čo ma v živote nebude posúvať. Stredná škola ma nudila a moja kreativita sa pýtala do sveta.   Kreslenie mi nikdy nešlo, grafika ma rýchlo omrzela, no copywriting? Fúú, to je teda niečo. Uvedomil som si, že moja tvorba dokáže cez písmenká odovzdávať hodnotu. Vidím v tom svoju budúcnosť, no čo viac, vidím veľa spokojných ľudí. Takže ak ma nenájdeš behať alebo spať na lavici v škole, pripravujem pre teba články.