Trápne ticho na rande nepatrí. Ako sa mu vyhnúť?

Nervozita. Úzkosť. Stres. Stretnutia s opačným pohlavím sú veľakrát pre mnohých ľudí  strašiakom. Ide hlavne o prvé stretnutia. Zaručený manuál dokonalého rande totiž neexistuje. Neznamená to však, že sa na veciach nedá popracovať. V nasledujúcich riadkoch ti dám niekoľko tipov, o čom sa baviť na rande, aby trápne ticho ostalo len prázdnym pojmom.

Motivačné klišé na začiatok

Sebavedomie. Toto slovíčko v súčasnosti kričí snáď z každého motivačného obsahu. Nemalo by byť brané ako súčasť otrepaných fráz.  Sebavedomie je totiž kľúčovým faktorom, ktorý by mal byť citeľný v správaní aj v konverzácií. Žena vedľa teba má pravdepodobne rovnaký stres ako ty, možno dokonca väčší. Pustiť sa do konverzácie s viditeľným sebavedomím uľahčí stretnutie nielen tebe, ale aj jej. Porozprávaj jej o niečom, v čom sa naozaj vyznáš. V takom prípade ocení tvoje zanietenie.

Ako naštartovať konverzáciu

Dôležitým bodom, od ktorého sa pri stretnutí „odraziť“, je miesto, kde ste sa spoznali. Mohlo ísť o stretnutie na zápase športového tímu, oslave spoločného kamaráta alebo na divadelnej premiére. Tieto miesta môžu prezrádzať záujmy ženy a hneď máš tému, ktorou dokážeš začať konverzáciu. Ba čo viac, táto téma môže odhaliť niečo, čo máte spoločné. Veď predsa zarytá odporkyňa umenia by nešla do divadla na trojhodinové predstavenie. A keby áno? Aspoň sa môžeš opýtať prečo.

o čom sa baviť na rande so ženou

Záľuby nič nepokazia

Prebrali ste fakty, ktoré o sebe už viete. Čo teraz? Ideálne témy rozhovoru na rande sú tie, ktoré sú nenútené. Záľuby a voľnočasové aktivity sú skvelým príkladom, ako o niekom zistiť, čo najviac. Skús o sebe prezradiť, čo rád robíš a sleduj, aká bude jej reakcia.  Je známe, že ľudia radi rozprávajú o veciach, ktoré v nich vyvolávajú spokojnosť. Medzi ďalšie skvelé témy, o čom sa baviť na rande, patrí napríklad šport alebo kultúra. Avšak opäť nezabúdaj na miesto, kde ste sa stretli – poslúži ako ideálny oporný bod.

Humor nesmie chýbať

Ženy majú bez debaty rady mužov, ktorí ich úprimne rozosmejú. Nemám na mysli však klasické vtipy. Označila by som ich za riskantné. Nemôžeš predsa vedieť, či sa zábava na úkor povolania alebo pôvodu nedotknú ženy sediacej pred tebou. Vopred pripravená humorná historka, ktorá rozosmiala ľudí už predtým, je naopak vítaným spestrením konverzácie. 

TIP: Daj si pozor, aby bola príhoda autorská, nech ťa nezaskočia prípadné otázky.

Podnety okolo vás

Od miesta prvého stretnutia sa dá v konverzácií odraziť. Rovnako sa dá do rozhovoru zakomponovať aj miesto, kde sa rande koná. Sedíte v kaviarni? Opýtaj sa jej na obľúbenú kávu alebo iný nápoj. Ste v kine? Opýtaj sa jej na filmy, ktoré rada sleduje či na obľúbeného režiséra. Možností, o čom sa na rande baviť so ženou, je veľa. Reaguj na situáciu okolo. Aj pohľad na maličkosti vie odštartovať plynulú konverzáciu, v ktorej zrazu stratíš pojem o čase. 

Týmto témam sa radšej vyhni

  •  politika
  •  bývalí partneri
  •  rodinné zázemie
  •  zdravotný stav
  •  príliš osobné otázky typu „chcela by si mať deti?“, „koľko zarábaš?“

Tipy, ktoré dokážu vylepšiť rande

Nezabudni na detaily. Myslím tým niekoľko jednoduchých tipov, ktoré sa netýkajú priamo konverzácie, ale môžu pomôcť. Obleč sa pohodlne a nezabudni na príjemnú voňavku. Malý kvietok na úvod stretnutia môže ženu potešiť a uvoľniť atmosféru. Aby rande dopadlo perfektne, nezabúdaj na neverbálnu konverzáciu – neťukaj prstami, nepodupávaj nohou a podobne. Rovnako sa snaž pozerať na partnerku a nekontroluj si mobil alebo hodinky.

Na záver

Dbaj na to, aby si bol prirodzený. Uvoľni sa, usmievaj a nepretvaruj sa len preto, aby si sa žene zapáčil. Stretnutie by malo byť nenúteným a príjemným zážitkom pre oboch. Veľa šťastia na rande! 🙂